У Єгипті відбувся Золотий парад фараонів

Урочиста церемонія перевезення 22 єгипетських фараонів у Каїрі

В урочистому заході взяв участь також президент країни Абдель Фаттах ас-Сісі.

 

У єгипетській столиці Каїрі в суботу, 3 квітня, пройшла церемонія перевезення мумій фараонів із Єгипетського музею в новий Національний музей єгипетської цивілізації (NMEC) у районі Фустат. Захід транслювали близько 400 телеканалів з усього світу.

 

Урочисто перевозили забальзамовані тіла 22 стародавніх царів Єгипту: 18 королів і чотирьох королев. Довгу процесію із саркофагів, стилізованих під стародавні човни, очолювали вершники-стражники в одязі давніх єгиптян.

 

Загалом кортеж, який супроводжували 60 мотоциклів, 150 коней і музичний ансамбль, подолав п’ять кілометрів. Його маршрут пролягав вздовж головної водної артерії країни — Нілу. У заході взяв участь президент країни Абдель Фаттах ас-Сісі.

 

 

Наступні два тижні артефакти знаходитимуться в лабораторії NMEC, де їх підготують до встановлення у вітринах Королівського залу мумій. Нові експонати будуть доступні публіці з 18 квітня.

 

 

 

 

 

Проте деякі єгиптяни вважають, що перевезення фараонів і ряд нещасних випадків, що сталися минулого тижня у країні, пов’язані.

 

На їхню думку, залізнична катастрофа, яка забрала життя 32 людей, обвалення будинку в Каїрі, жертвами якого стали щонайменше 23 людини, а також «затор» у Суецькому каналі трапилися через «прокляття потривожених фараонів».

 

Нагадаємо, раніше єгипетські вчені розкрили таємницю загибелі фараона Секененра Таа II. За їхніми словами, смерть Секененра була, найімовірніше, церемоніальною стратою.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.