У Грузії стартували місцеві вибори

У Грузії тривають муніципальні вибори

За підсумками муніципальних виборів можуть бути призначені дострокові парламентські вибори, якщо правляча партія не набере 43%.

У Грузії в суботу, 2 жовтня, почалося голосування на муніципальних виборах.

В ході виборів будуть обрані голови міських і районних зборів, а також мери 64 муніципалітетів, в тому числі Тбілісі.

Міські та районні збори в Грузії комплектуються за змішаною системою — пропорційною і мажоритарною. Прохідний бар’єр для тбіліської міськради становить 2,5%, для інших муніципалітетів — 3%. Всього у виборах беруть участь 43 партії.

По всій країні будуть працювати понад 3,7 тисячі виборчих дільниць. Голосування триватиме до 19:00. Перші попередні результати голосування стануть відомі після закриття дільниць. ЦВК оприлюднить перші дані ближче до півночі.

Особливістю виборів є умова угоди з опозицією, яка була укладена за посередництва ЄС. Згідно з нею, якщо правляча партія Грузинська мрія — Демократична Грузія не набере 43% голосів у загальному по країні, вона зобов’язується призначити позачергові парламентські вибори навесні 2022 року.

Перед виборами в Грузії розгорівся скандал із затриманням колишнього президента країни Михайла Саакашвілі. Він повернувся в Грузію вперше за 8 років і був затриманий.

У партії Саакашвілі Єдиний національний рух заявляють, що він буде звільнений після їх перемоги на виборах. Влада відкинула помилування Саакашвілі, йому загрожує шість років в’язниці.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.