У Чорногорії поліція розігнала протест проти Сербської православної церкви

Фото: АР Протестувальники підпалили барикаду з шин у Цетинє

Чорногорська поліція розчистила барикади, які звели учасники протесту проти інтронізації єпископа Сербської православної церкви, митрополита Йоаникія.

Чорногорська поліція в неділю, 5 вересня, застосувала силу, щоб розчистити барикади, які протестувальники звели на головній дорозі Цетинє — історичної столиці Чорногорії. У цьому місті в неділю має відбутися інтронізація митрополита Чорногорсько-Приморського Йоаникія, єпископа Сербської православної церкви (СПЦ). Поліцейські застосували сльозогінний газ, а протестувальники запалили покришки.

У Чорногорії поліція розігнала протест проти Сербської православної церкви

Поліцейський затримає учасника протесту

 

Напередодні сотні противників інтронізації прорвали поліцейський кордон та почали зводити на околиці міста барикади з каміння та покришок. При цьому протестувальники скандували «Це не Сербія» та «Хай живе Чорногорія». Втім, за даними чорногорських ЗМІ, Йоаникій та патріарх СПЦ Порфирій прибули до цетинського монастиря на вертольоті.

У Чорногорії поліція розігнала протест проти Сербської православної церкви

Демонстрація прихильників СПЦ у Подгориці

 

Водночас у столиці Подгориці тисячі людей вітали Йоаникія та Порфірія. Приблизно 30 відсотків 620-тисячного населення Чорногорії вважають себе сербами. У грудні 2020 року в Чорногорії до влади прийшла просербська партія, хоч і в коаліції з прочорногорськими лібералами і «зеленими», відзначає агентство dpa. Новий уряд скасував закон про свободу віросповідання, ініційований президентом країни Міло Джукановичем.

Цей закон передбачав, що в державну власність мало бути передано все церковне майно, включаючи будівлі і землі релігійних громад, якщо вони не належали їм до 1 грудня 1918 року, коли Чорногорія була приєднана до Сербії.

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.