У Білорусі членам "радикального" чата дали від 5 до 9 років колонії

Фото: tut.by У Білорусі учасникам «радикального» чата дали від 5 до 9 років колонії

У справі фігурують 11 осіб, серед них двоє членів Координаційної ради білоруської опозиції.

 

У Білорусі суд засудив 11 учасників «радикальних» Telegram-чатів до тюремних термінів — від 5 до 9 років. Про це повідомляє правозахисний центр Весна в понеділок, 19 липня.

 

«Їх визнали винними за статтями 218 (умисне знищення або пошкодження майна), 293 (участь у масових заворушеннях), 295 (незаконна дія з вогнепальною зброєю та боєприпасами) Кримінального кодексу і позбавили волі на термін від 5 до 9 років для проведення в колонії посиленого режиму», — сказано в повідомленні.

 

Зокрема, серед фігурантів двоє членів Координаційної ради білоруської опозиції — Ростислав Стефанович і Сергій Плоніс. Їм дали по 8 років позбавлення волі — вони нібито брали участь у Telegram-чаті «радикальної спрямованості», а також мали намір пошкодити чи знищити три тютюнових кіоски. На суді вони не визнали провину.

 

Нагадаємо, що раніше в Білорусі пройшли чергові обшуки і затримання журналістів. Обшуки торкнулися десятка журналістів і їхніх родичів, трьох було затримано. Також силовики увірвалися в редакцію та забрали оргтехніку.

 

Обшуки в правозахисників: ЄС погрожує Білорусі наслідками

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.