У Білорусі барабанщика, що брав участь у протестах, посадили на шість років

Фото: Соцсети Олексія Санчука посадили на шість років

Білоруські правозахисники визнали 30-річного барабанщика-любителя Олексія Санчука політв’язнем.

 

У Мінську засудили до шести років позбавлення волі в умовах посиленого режиму барабанщика-любителя Олексія Санчука, який грав на акціях протесту після президентських виборів. Про це в четвер, 13 травня, повідомляє правозахисний центр Вясна.

 

Відзначається, що Санчука і декількох інших активістів з групи барабанщиків Вимагаємо розійтися, яка стала одним із символів протестів, силовики затримали на репетиції в листопаді минулого року. Музикантів адміністративно засудили за участь у несанкціонованій акції протесту, але один із затриманих тоді — Олексій Санчук — після 15-добового арешту так і не вийшов на свободу. Проти нього порушили кримінальну справу за кількома статтями Кримінального кодексу: організація, підготовка дій, активна участь у діях, що грубо порушують громадський порядок; навчання або інша підготовка осіб для участі в масових заворушеннях і підготовка до участі в масових заворушеннях. Санчук визнав себе винним тільки за першими двома статтями.

 

Сьогодні, після майже місяця розгляду справи, суд виніс вирок Олексію Санчуку: шість років позбавлення волі в умовах посиленого режиму. Саме таке покарання і просив прокурор.

 

Раніше повідомлялося, що КДБ Білорусі направив в Україну, США і Литву запити на видачу осіб, підозрюваних у «справі про спробу державного перевороту» в республіці.

 

Нагадаємо, в Мінську чоловіка затримали за коробку з-під телевізора на балконі. Силовики угледіли в коробці з червоним логотипом виробника схожість із протестною символікою.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.