Вугілля в Європі подорожчало до рекордної позначки

Фото: Unsplash Ціна вугілля в Європі побила двадцятирічний рекорд

Ціна вугілля побила двадцятирічний рекорд на тлі стрімкого подорожчання природного газу і дефіциту вугілля на ринку Європи.

 

У Європі ціна вугілля досягла 232,2 долара за тонну — це рекорд як мінімум за 20 років. Про це повідомляє міжнародне цінове агентство Argus у понеділок, 4 жовтня.

 

«Вартість енергетичного вугілля калорійністю 6 000 ккал / кг у Північно-Західній Європі за минулий тиждень виросла на 16,5%, до 232,2 долара за тонну (cif Амстердам — ​​Роттердам — ​​Антверпен), досягнувши найвищого рівня як мінімум за останні 20 років. Ціна на паливо перевищила приблизно на 6% попередній рекорд, який було встановлено в 2008 році», — сказано в повідомленні.

 

В агентстві відзначили, що зростання цін прискорилося наприкінці вересня через стрімке подорожчання природного газу і дефіцит вугілля на ринку Європи. Попит також продовжує рости, тому що прибутковість вугільної генерації в європейських країнах багаторазово перевищує доходи від виробництва електроенергії на газових ТЕС.

 

«Водночас пропозиція вугілля на європейському ринку залишається обмеженою, бо основні країни-постачальники твердого палива в регіоні не встигають нарощувати експорт палива такими високими темпами. У результаті запаси вугілля в портах Північно-Західної Європи на цей час знаходяться на мінімальному рівні за минулі 5 років для цієї пори року,вони  ледь перевищують 4 мільйони тонн», — додали в Argus.

 

Тепер споживачі в Європі змушені конкурувати за вільні обсяги вугілля з покупцями в Азії, де також не вистачає вугілля та зрештою зростають цін. На цей момент імпортне вугілля коштує в Європі на 14% дорожче, ніж в Азії, хоча до кінця серпня було навпаки.

 

Нагадаємо, раніше Forbes спрогнозував енергетичну кризу в Європі. Стрімкий перехід на екологічно чисті джерела енергії загрожує Європі енергетичною катастрофою вже цієї зими, пише видання.

 

Енергокриза загрожує світовою економічною кризою

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.