Всього один укол. Вакцина Johnson & Johnson

Вакцина від Johnson & Johnson

Щеплення цим препаратом повинно бути зроблене тільки один, а не два рази, як у випадку більшості інших вакцин.

 

Весь світ вакцинується від коронавірусу, і незабаром робити це може стати набагато легше. На ринок виходить нова вакцина від американського концерну Johnson & Johnson. Головна її перевага — щеплення цим препаратом повинно бути зроблене тільки один, а не два рази, як у випадку більшості інших вакцин.

 

Відповідно, більше людей можуть отримати більш швидкий доступ до вакцини.

 

Корреспондент.net зібрав інформацію про новий препарат.

 

 

Зручніше

 

Крім того, що для щеплення достатньо однієї дози, друга перевага полягає в тому, що вакцину від Johnson & Johnson можна зберігати і транспортувати при температурі звичайного холодильника.

 

На відміну від вакцин BioNTech / Pfizer і Moderna, ця вакцина є векторною, такою, що базується на звичайному вірусі застуди. Тобто препарат Johnson & Johnson має подібності з вакциною AstraZeneca. Обидвоє концентруються на спайковому білку на поверхні вірусу, викликаючи імунну відповідь.

 

Правда, як показали дослідження, на відміну від Johnson & Johnson, AstraZeneca менш ефективна для людей похилого віку.

 

 

Мінуси

 

Міжнародне дослідження за участю близько 40 тис. осіб, половина з яких отримала вакцину, а половина — плацебо, показало, що вакцина компанії в цілому ефективна в запобіганні помірним і важким випадкам COVID-19 на 66%. Проти найважчих випадків ефективність вакцини становить 85%.

 

Тобто ефективність вакцини нижча, ніж у Pfizer і Moderna.

 

Найбільш частими побічними реакціями серед більш ніж 6 тис. учасників дослідження, яким ставали подібні питання, були біль у місці ін’єкції (49%), головний біль (39%), втома (38%) і м’язовий біль (33%). Ці побічні ефекти були в основному легкими або помірними.

 

 

Де буде

 

У США вакцину планують схвалити вже в п’ятницю, 26 лютого.

 

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) може рекомендувати до застосування вакцину від коронавірусу компанії Johnson & Johnson 11 березня.

 

Поставки вакцини в Європу очікуються на початку квітня. За умовами угоди, країни ЄС можуть закупити в Johnson & Johnson вакцину для 200 млн осіб. У компанії Johnson & Johnson запевняють, що зможуть виконати це замовлення.

 

США отримають 100 млн доз вакцини, які компанія повинна поставити вже в першій половині року. Крім того, США додатково зарезервували ще 200 млн доз.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.