ВООЗ засудила COVID-вакцинацію третьою дозою

Фото: twitter.com/WHO Глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус

Глава організації закликає передати вакцини для бустерної дози міжнародному механізму COVAX.

 

Всесвітня організація охорони здоров’я закликає держави відмовитися від введення третьої дози вакцини від коронавірусу повністю щепленим громадянам, поки вакцини для перших двох доз не отримали бідні країни. Про це в понеділок, 12 липня, повідомила прес-служба ООН.

 

Як зазначив глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус, у багатьох країнах досі не вакциновані навіть медики, які працюють із COVID-хворими, та інші вразливі групи населення. При цьому деякі країни і регіони вже замовляють мільйони «третіх доз».

 

У зв’язку із цим Гебреєсус звернувся до керівництва компаній-виробників вакцин Pfizer і Moderna, які планують великі поставки додаткових доз препаратів для підвищення імунітету від штаму Дельта, із закликом передати ці вакцини міжнародній програмі COVAX.

 

У свою чергу, директор програм надзвичайних ситуацій ВООЗ Майк Райан підкреслив, що прагнення деяких урядів вакцинувати населення третьою дозою «прирікає сотні мільйонів людей на повну відсутність захисту».

 

Крім того, стверджує він, щеплені двома дозами у разі зараження Дельтою легко перенесуть хворобу.

 

Нагадаємо, згідно з попередніми результатами дослідження компаній Pfizer і BioNTech, ефективність третьої (бустерної) дози їхньої вакцини від коронавірусу набагато вища, ніж після двох первинних ін’єкцій.

 

Bloomberg порівняв темпи вакцинації у багатих і бідних країнах

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.