ВООЗ закликала країни спростити поставки вакцин

У ВООЗ закликали уряди терміново профінансувати COVAX

В організації нагадали про необхідність усунути всі проблеми з транзитом, які блокують або уповільнюють поставки COVID-вакцин.

 

Міжнародний механізм COVAX може зіткнутися з нестачею 190 мільйонів доз вакцини від коронавірусу вже до кінця наступного місяця, тому уряди повинні спростити механізм поставок препаратів. Про це йдеться в заяві Всесвітньої організації охорони здоров’я, оприлюдненій у четвер, 27 травня.

 

«Жахливий сплеск вірусу в Індії жорстоко вплинув на поставки в рамках COVAX у другому кварталі цього року, до такої міри, що до кінця червня ми зіткнемося з нестачею 190 мільйонів доз», — відзначили в ВООЗ.

 

З метою вирішення цієї проблеми організація закликала світових лідерів у терміновому порядку виконати взяті на себе раніше зобов’язання щодо забезпечення фінансування механізму, а також з надання йому вакцини.

 

Крім того, у ВООЗ нагадали про необхідність усунути всі проблеми з транзитом, які блокують або уповільнюють поставки COVID-вакцин, а також сировини і матеріалів для їх виробництва.

 

«Якщо світові лідери діятимуть спільно, то початкові цілі COVAX — забезпечення поставок у 92 країни з низькими доходами 2 мільярдів доз у 2021 році й 1,8 мільярда на початку 2022 року — ще можуть бути досягнуті», — зазначено в документі.

 

Нагадаємо, напередодні глава вітчизняного МОЗ Віктор Ляшко заявив, що США готові співпрацювати з Україною щодо постачання і виробництва вакцин від коронавірусу.

 

В Україну привезли вакцину Johnson&Johnson, але не для всіх

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.