ВООЗ: Від COVID-вакцин ніхто не помер

ВООЗ поки не визнає смерті від вакцин проти коронавірусу

Незважаючи на повідомлення низки країн про смерті людей після вакцинації, у ВООЗ наполягають, що летальних випадків досі не було.

У світі вакцинували більш як 268 мільйонів осіб, і поки не зареєстровано жодного летального випадку від препаратів проти коронавірусу. Про це в п’ятницю, 12 березня, заявили у Всесвітній організації охорони здоров’я, пише ТАСС.

«До сьогоднішнього дня не було виявлено жодного випадку смерті, викликаного вакцинами від COVID-19», — заявив представник організації Тарік Яшаревич.

За його словами, «ВООЗ в курсі того, що як запобіжний захід кілька країн в Європейському союзі призупинили використання конкретної партії вакцини AstraZeneca, що розподіляється в ЄС, на основі повідомлень про рідкісні порушення згортання крові у людей, які отримали вакцину з цієї конкретної партії». Яшаревич, додав, що «це рішення було прийнято як запобіжний захід до того моменту, поки не завершиться повне розслідування».

Він нагадав висновки Європейського агентства лікарських засобів, яке напередодні заявило, що «користь від вакцини продовжує переважувати ризики, і вакцина може продовжувати застосовуватися під час проведення розслідування тромбоемболічних подій».

Представник ВООЗ наголосив, що «вакцинація від COVID-19 не знизить смертність від інших причин». «Смерті з інших причин продовжаться, в тому числі після вакцинації, але не маючи до неї відношення», — зауважив Яшаревич.

Нагадаємо, напередодні Данія призупинила застосування вакцини AstraZeneca. Влада країни не встановила, чи є взаємозв’язок між тромбами і вакцинацією, але вирішила відреагувати на найменші ознаки можливого ризику.

Приклад Данії наслідували й інші країни: Норвегія, Італія, Румунія, Болгарія, Таїланд.

Також AstraZeneca запевнила в безпеці вакцини на тлі відмов від неї в ЄС. Препаратом щеплені вже близько п’яти мільйонів європейців, тромби зафіксували в 30 випадках.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.