ВООЗ стурбована недовірою до COVID-вакцинації

До вакцин від COVID-19 мають недовіру громадяни багатьох країн

Спостерігається криза довіри до кампанії щеплення в усьому світі. Спочатку треба налагодити комунікацію з населенням, а також політикам і медикам показати приклад.

 

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) відзначає, що в усьому світі спостерігається недовіра до вакцинації від коронавірусу. Експерти ВООЗ побоюються провалу кампанії, так як це негативно вплине й на інші програми вакцинації. Про це заявила представник ВООЗ в РФ Меліта Вуйнович, пише ТАСС.

 

«Те, що ми бачимо зараз по всьому світу, по всіх країнах, — це криза довіри. Це криза довіри між населенням і державою. Ми дуже стурбовані, тому що, якщо зараз провалиться по всьому світу вакцинація проти коронавірусу, це катастрофічно впливатиме й на всі інші програми імунізації. Так що втрачаємо найголовнішу інтервенцію, втручання, яке нам дозволяє боротися проти інфекційних захворювань», — сказала Вуйнович на онлайн-засіданні в рамках V Національної асамблеї Захищене покоління.

 

Вона розповіла про чотири складові, які впливають на довіру.

 

Перш за все, на думку експерта, це пряма комунікація з населенням. Потім важливим є джерело інформації, за допомогою якого формується думка громадян. Третє — це оточення, і, нарешті, останнє — приклад влади і медиків.

 

Вуйнович окремо підкреслила, що люди будуть із більшою довірою ставитися до вакцинації, якщо побачать, як щеплюються політики й лікарі.

 

Відзначимо, як заявив глава МОЗ України Максим Степанов, алергія на COVID-вакцину є у 1,2% українців.

 

А тим часом у Євросоюзі почали підготовку паспортів вакцинації. COVID-паспорт буде обов’язковим під час подорожей.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.