Влада назвала альтернативу білоруському ринку

Фото: facebook.com/UkraineMFA Українським експортерам можуть запропонувати Африку замість Білорусі

Українським експортерам планують запропонувати нові ринки збуту вітчизняної продукції замість Білорусі.

 

Міністерство закордонних справ спільно з Міністерством економіки мають намір допомогти українським експортерам, які постраждали від економічної блокади українських товарів Білоруссю, знайти альтернативний ринок збуту. Про це в четвер, 17 червня, пише УНІАН.

 

Про можливе відкриття нових ринків повідомив заступник міністра закордонних справ України Дмитро Сеник під час виступу на засіданні комітету підтримки експорту та інвестицій Київської торгово-промислової палати.

 

«Будь-яка українська компанія, яка постраждає від обмежень з боку Республіки Білорусь, може відразу звертатися до Ради експортерів та інвесторів при МЗС. І ми разом з нашими колегами з Міністерства економіки шукатимемо способи, і докладемо всіх зусиль для того, щоб знайти такій компанії альтернативний ринок збуту», — сказав Сеник.

 

Він зазначив, що зараз Міністерство закордонних справ і Рада експортерів та інвесторів при МЗС прагне стати «вікном» для українських експортерів під час виходу на міжнародні ринки.

 

«Зараз при МЗС проводяться щотижневі вебінари для експортерів з послами в різних країнах, ведеться активна робота для активізації співпраці з країнами Африки, заплановано навчання дипломатів в економічному напрямку», — розповів заступник міністра.

 

Нагадаємо, за підсумками 2020 року об`єм зовнішньої торгівлі України скоротився на 7 млрд доларів і склав 103 млрд. Імпорт склав $ 54,2 млрд, що на 10,3% менше, ніж у 2019 році. При цьому експорт скоротився лише на 1,7% ($ 850 млн) до $ 49,2 млрд за звітний період.

 

Шмигаль заявив про рекордне збільшення експорту України в ЄС

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.