Випробування суперзброї. Що Росія робить в Арктиці

Ситуація в Арктиці

Росія проводить в Арктиці випробування новітньої зброї, стверджує американське CNN, посилаючись на знімки з космосу.

 

Про те, що театром дій майбутньої світової війни стане саме Арктика, говорять уже кілька років. Боротьбу за те, щоб перетворити регіон на свою сферу впливу, ведуть США, Росія, країни Європи і Китай. Зокрема, всіх приваблює стратегічний судноплавний шлях з Азії в Європу, який недавно вивільнився від льоду.

 

Американський телеканал CNN, посилаючись на нові супутникові знімки Арктики, стверджує, що особливо досягла успіху в мілітаризації регіону Росія.

 

 

Полігон для Посейдона

 

Супутникові знімки, надані CNN компанією Maxar, що спеціалізується на космічних технологіях, показують методичне будівництво і зміцнення в Арктиці аеродромів і військових баз у кількох місцях уздовж узбережжя Росії протягом останніх 5 років.

 

Випробування суперзброї. Що Росія робить в Арктиці

Супутниковий знімок

 

 

На знімках видне і безперервне нарощування техніки на арктичному узбережжі — зокрема винищувачів МіГ-31БМ. Знімки від 16 березня показують, що, імовірно, саме ці моделі літаків з’явилися в районі арктичного селища Нагурський, що, як вважається, стало першим випадком, коли на Крайній Півночі розмістили нову російську бойову авіацію, стверджує CNN.

 

Західних військових експертів і чиновників особливо турбує поява в цьому регіоні нової російської суперзброї — торпеди Посейдон, яку активно випробовують в Арктиці. У 2021 році заплановані її подальші випробування.

 

Посейдон — це безпілотний підводний апарат з ядерною енергетичною установкою. Безпілотник може бути оснащений як звичайним, так і ядерним зарядом. У Росії кажуть, що Посейдон буде здатний нести ядерну бойову частину потужністю до 2 мегатонн, а його максимальна швидкість ходу складе 200 кілометрів на годину. Військово-морський флот Росії отримає до 32 апаратів Посейдон, які планують розмістити на чотирьох підводних човнах.

 

 

 

У листопаді 2020 року Крістофер Форд, на той час помічник держсекретаря США з міжнародної безпеки, заявив, що Посейдон призначений для затоплення прибережних міст США радіоактивними цунамі.

 

 

У США напружилися

 

«Росіяни явно кидають військовий виклик в Арктиці. Це загрожує наслідками для Сполучених Штатів і їхніх союзників — не в останню чергу тому, що дозволяє поширювати російський вплив до Північної Атлантики», — сказав CNN високопоставлений чиновник Держдепартаменту США.

 

Офіційні особи в США занепокоєні очевидним прагненням Москви контролювати Північний морський шлях (ПМШ) — судноплавний маршрут, який проходить між Норвегією і Аляскою уздовж північного узбережжя Росії. ПМШ потенційно вдвічі скорочує час, необхідний для доставки вантажів у Європу з Азії, у порівнянні з маршрутом через Суецький канал. Це може принципово змінити світове судноплавство, а разом з ним і рух більш ніж 90% з усіх товарів по всьому світу.

 

Міністерство закордонних справ Росії відмовилося від коментарів CNN. Однак раніше Росія наполягала на тому, що її арктична політика спрямована лише на підтримку територіальної цілісності країни й економічного зростання в цьому регіоні.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.