"Викрадений" літак України: Іран розповів деталі

Евакуація українським літаком з Афганістану

Український борт дійсно попрямував до Ірану, де заправився і полетів на батьківщину, пишуть ЗМІ з посиланням на іранську авіаційну владу.

 

Український літак, про викрадення якого заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, вечора 23 серпня вилетів з Афганістану і без пригод дістався до Ірану, звідки після заправки вилетів до Києва. Про це 24 серпня пише РИА Новости з посиланням на іранську авіаційну владу.

За словами співрозмовника агентства, ніякого викрадення літака не було. При цьому причини польоту в Іран не називаються.

При цьому видання Страна.юа, що потрапило під санкції РНБО, пише, що літак був викуплений багатими біженцями для польоту в Іран. Портал повідомляє з посиланням на джерела, що шиїти-хазарейці заплатили екіпажу літака «валютою, золотом і дорогоцінним камінням».

Нагадаємо, що Єнін раніше заявив про два літака, про який саме говорять в Ірані — незрозуміло: «Минулої неділі наш літак захопили інші люди. Вони були озброєні, в тому числі вогнепальною зброєю. У вівторок у нас фактично вкрали літак — він вилетів до Ірану з невідомою групою пасажирів на борту замість того, щоб вивезти українців».

Пізніше Речник МЗС Олег Ніколенко спростував заяву заступника міністра. За його словами, всі літаки, які використовувалися Україною для евакуації з Афганістану, безпечно повернулися в країну. На сьогодні трьома евакуаційними рейсами вивезли 256 осіб.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.