Військові США вивели з ладу військову техніку в аеропорту Кабула

Американці залишили аеропорт Кабула

США залишили в Афганістані озброєння і військове обладнання на $85 млрд, стверджує син екс-президента США Дональд Трамп-молодший.

Перед відходом з Афганістану американські військові привели в непридатність вертольоти, бронемашини та систему ПРО в аеропорту Кабула. Про це напередодні повідомив глава Центрального командування збройних сил США Френк Маккензі.

«Ці вертольоти більш не полетять, ніхто не зможе керувати ними», — запевнив він.

За словами генерала, в аеропорту Кабула роззброєні або приведені в непридатність 73 вертольоти. Крім того, така ж доля спіткала приблизно 70 бронемашин з посиленим протимінним захистом і 27 армійських позашляховиків Humvee.

«Цими автомобілями ніхто більше не зможе користуватися», — додав Маккензі.

Крім того, військові США привели в непридатність систему ПРО, артилерію і міномети, які використовувалися для захисту аеропорту. За словами Маккензі, «вони також виведені з ладу, і їх не можна буде використовувати знову».

У свою чергу син екс-президента США Дональд Трамп-молодший написав у Twitter, що США, йдучи з Афганістану, залишили там озброєнь і військового обладнання на $85 млрд.

«На майбутнє… терористам «Талібану» залишено військового обладнання на $85 млрд. Це означає, що кожен американець — чоловік, жінка, дитина — зробив внесок в їхню терористичну справу приблизно по $265, виходячи з того, що в США проживає близько 320 млн людей. Круто спрацьовано, демократи!», — написав Трамп-молодший.

Він супроводжував повідомлення таблицею Рахункової палати США, в якій зазначено кількість конкретного озброєння і устаткування.

Згідно з цією таблицею, американці залишили в Афганістані 22174 армійських позашляховики Humvee, 634 бронетранспортери М1117, 155 автомобілів МххPro з посиленим протимінним захистом, 169 бронетранспортерів М113, 42 тис. пікапів і бронеавтомобілів, 64363 кулемети, 8 тис. військових вантажівок, 162042 переносні радіостанції, 16035 приладів нічного бачення, 358530 автоматів, 126 295 пістолетів, 176 гармат.

Крім того, в Афганістані залишилися 33 вертольоти Мі-17, 33 вертольоти Blackhawk, 43 вертольоти MD530, чотири військово-транспортні літаки С130, 23 літаки Embraer-314, 28 літаків Cessna 208 і 10 літаків Cessna АС-208.

Нагадаємо, в ніч на 31 серпня американські військові залишили аеропорт Кабула, і він перейшов під контроль «Талібану».

Під час евакуації з Афганістану американці встигли вивезти понад 123 тисячі осіб, розповів Френк Маккензі. Він назвав це найбільшою в історії армії США операцією з евакуації. При цьому генерал визнав, що американці не встигли вивезти всіх, кого хотіли.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.