Вихід США з Афганістану: Байден зробив заяву

Президент США Джо Байден

Американський лідер звернувся до нації щодо завершення США 20-річної війни в Афганістані.

 

Президент США Джо Байден заявив, що продовження війни в Афганістані більше не відповідає національним інтересам Сполучених Штатів і що виведення американських військ з республіки було надуспішною місією. Про це йшлося у його зверненні до нації у вівторок, 31 серпня.

 

«Вчора ввечері в Кабулі Сполучені Штати завершили 20-річну війну в Афганістані — найдовшу війну в американській історії. Ми завершили найбільшу в історії операцію з повітряної евакуації», — сказав глава держави.

 

Він уточнив, що війна в Афганістані обходилася США у середньому в 300 мільйонів доларів на день протягом останніх 20 років і торкнулася 800 тисяч військовослужбовців, серед яких були як загиблі, так і ті, що отримали поранення або психологічні травми.

 

Тому, продовжив Байден, Вашингтон стояв перед вибором: вивести війська з республіки чи ввести додаткові сили, «які б знову повернулися на війну».

 

«Я відмовився продовжувати війну, яка вже не відповідала національним інтересам», — сказав він.

 

За словами президента, США вдалося вивезти з Афганістану 90% американців, які хотіли виїхати, і ця місія була здійснена «надзвичайно успішно». Водночас він нагадав про 13 загиблих і 20 поранених під час евакуації американських військовослужбовців.

 

Далі, запевнив Байден, Вашингтон робитиме все можливе, щоб терористи не змогли провести атаку на США з Афганістану. Крім того, Штатам необхідно зосередитися на нових викликах, в тому числі з боку Росії і Китаю, резюмував він.

 

Нагадаємо, в ніч на 31 серпня американські військові залишили аеропорт Кабула, і він перейшов під контроль «Талібану». Після цього в Мережі з’явилися кадри, як таліби святкують виведення військ США з республіки.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.