Відьми проти "Талібану". Новий магічний фронт

З талібами вирішили воювати ще й відьми

Відьми борються з «Талібаном» за допомогою магії — діляться окультними символами і посиланнями на благодійні організації, націлені на допомогу афганцям.

 

Протистояти талібам, які захопили владу в Афганістані, намагаються навіть відьми. Вони збираються на сервері Discord, повідомляє Vice.com. І ведуть жваву дискусію.

 

Чим же загрожує «Талібану» магія?

 

Цифровий шабаш

 

«Я вже зробила невеличкий внесок, і він послугує ефірною базою для моєї роботи, — каже в чаті одна з відьом. — Якщо у вас немає грошей для пожертвувань, ви можете зосередитися на моєму».

 

Після захоплення Афганістану «Талібаном» група відьом вирішила зібратися онлайн, щоб боротися із цим угрупованням і допомагати афганцям.

 

«Як ви всі знаєте, Афганістан знаходиться в дуже важкій ситуації, і багато хто з нас готує ритуали та робить заклинання, щоб допомогти полегшити людські страждання, які там відбуваються», — ідеться у закріпленому в Discord-каналі повідомленні відьом.

 

Люди, які збираються у групі, вважають, що «Талібан», яким би жахливим він себе не виявляв, духовно дуже обізнаний і регулярно вживає заходів, щоб розсіяти, відбити і послабити магію.

 

«У них є власні дані і ритуали, які можуть як мінімум нейтралізувати нас, а в гіршому — завдати шкоди нашому духовному «я», — йдеться в повідомленні, що описує місію групи.

 

У шабашу є місце, де вони можуть представитися, канал для оголошень і ще один, що пояснює ролі модераторів. Справжня робота ведеться на каналах прокляття і захисту, де шабаш збирається, щоб обмінятися ідеями про те, як використати заклинання для нападу на керівництво «Талібану» і захисту вразливих людей в Афганістані, пише Vice.com.

 

Джихадисти думають про інше

 

Поки над ритуалами проти талібів думають у соцмережах, їхня перемога в Афганістані дає потужний сигнал джихадистам у всьому світі.

 

Лідер ХАМАС, ісламістського угруповання, яке контролює сектор Газа, Ісмаїл Ханія став першим, хто на «офіційному дипломатичному рівні», якщо такий, звичайно, є у терористів, привітав «Талібан».

 

У сирійській провінції Ідліб, окупованій групою Хаят Тахрір аш-Шам, імовірно, пов’язаної з Аль-Каїдою, бойовики провели парад і роздавали пахлаву на вулицях. Триденні святкування були оголошені в районах на півдні Сомалі, контрольованих ще однією філією Аль-Каїди — Аш-Шабаб. А в соціальних мережах джихадисти з усього світу ділилися святковими мемами.

 

Повернення «Талібану» до влади в Афганістані, безсумнівно, стало для бойовиків найгучнішим моментом відтоді, як Ісламська держава створила халіфат у західному Іраку і східній Сирії у 2014 році. Вперше після поразки Радянського Союзу в Афганістані у 1989 році ісламісти відібрали країну у наддержави.

 

Що це означає на практиці, залежатиме від того, як йдуть справи в Афганістані, наскільки добре моральний дух перетвориться в перемогу на місцях і як відреагують країни, на які націлені джихадисти.

 

Спільне походження і віра, а також загальна прихильність високій меті і варварській тактиці не роблять світових джихадистів єдиним фронтом. Афганська гілка ІД протягом багатьох років веде запеклу війну з талібами на сході Афганістану. І ворожість цих угруповань взаємна. Однак Ісламська держава є винятком.

 

Таліби знову можуть дозволити Афганістану стати плацдармом для інших джихадистів. За оцінкою ООН, у країні може бути від 400 до 600 членів Аль-Каїди, багато з яких приховуються талібами.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.