Венедіктова зустрілася із президентом ЄСПЛ

Фото: gp.gov.ua Роберто Спано й Ірина Венедіктова

Сторони обговорили співробітництво для запобігання порушенням прав і свобод людини, контроль за належними умовами утримання в місцях позбавлення волі.

 

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова у французькому Страсбурзі зустрілася із президентом Європейського суду з прав людини Роберто Спано. На зустрічі сторони обговорили співпрацю для запобігання порушенням прав людини, а також забезпечення реагування на випадки неналежного поводження з боку правоохоронців. Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.

 

Генпрокурор розповіла, що увага підлеглого їй відомства сконцентрована на протидії порушенням прав і свобод людини, забороні тортур, контролі за створенням належних умов утримання в місцях позбавлення волі, забезпеченні нагляду за дотриманням законів під час проведення досудового розслідування в кримінальному провадженні за фактами неналежного поводження з боку правоохоронців.

 

«Україна — один з антилідерів за скаргами громадян в ЄСПЛ, і нам важливо змінити цю ситуацію», — підкреслила Венедіктова.

 

Вона додала, що було доопрацьовано проект Стратегії запобігання і протидії тортурам в системі кримінальної юстиції на 2021-2023 роки й операційний план.

 

«Також ми організували вивчення кримінальних проваджень, в яких констатовано неефективність розслідування. За його результатами скасовано постанови про закриття проваджень, дано вказівки, і ми контролюємо стан їхнього виконання», — відзначила Генпрокурор.

 

За її словами, на сьогоднішній день виявляють значно більше фактів неналежного поводження з боку правоохоронців.

 

Венедіктова також додала, що в Україні активізовано роботу прокуратури з контролю за умовами утримання ув’язнених.

 

Крім того, Генпрокурор наголосила на важливості співпраці з Європейським судом з прав людини у сфері протидії порушенням прав громадян на Донбасі і в Криму.

 

«У провадженні Європейського суду з прав людини зараз є чотири міждержавні справи України проти Росії. Ми координуємо зусилля з Мін’юстом і МЗС для ефективного представництва держави в міжнародних судових інстанціях», — відзначила Венедіктова.

 

У свою чергу, Роберто Спано заявив про важливість реформи прокуратури, яка відбулася, і необхідність провести судову реформу в Україні.

 

Нагадаємо, напередодні Ірина Венедіктова побувала на засіданні в Гаазі щодо справи МН17. Зокрема, вона слухала виступи родичів загиблих при збитті боїнга над Донбасом.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.