"Венеціанка" запросила текст закону про олігархів

Фото: politeka.net Венеціанська комісія попросила надати текст закону про олігархів

Комісія хоче розглянути український закон про деолігархізацію і підготувати відповідний висновок.

Президент Володимир Зеленський і глава Венеціанської комісії Джанні Букіккіо обговорили схвалений Верховною Радою закон про олігархів. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента у п’ятницю, 24 вересня.

 

«Джанні Букіккіо відзначив ухвалення у Верховній Раді ініційованого президентом закону Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)», – сказано в повідомленні.

Глава Венеціанської комісії звернувся із проханням надати проголосований текст закону в редакції, яка була підписана главою держави, для розгляду та підготовки відповідного висновку.

Співрозмовники також обговорили реформу Конституційного суду і ситуацію з відбором кандидатів в Етичну раду Вищої ради правосуддя.

«Президент України і глава Венеціанської комісії підкреслили, що цей процес повинен завершитися якомога швидше, а всі наявні зараз перешкоди – усунені», – додали у Зеленського.

 

Також президент наголосив, що його підходи в питанні трансформації системи правосуддя є чіткими й однозначними – «ні кроку назад у судовій реформі».

 

Глава держави зазначив: «Треба діяти швидко й рішуче, оскільки народ України чекав на ці зміни 30 років».

 

Телефонну розмову ініціювали з боку Венеціанської комісії.

 

Нагадаємо, депутати прийняли закон про деолігархізацію. Він встановлює критерії, кого вважати олігархом, і спрямований на обмеження їх впливу на політику країни. Перелік олігархів повинна скласти Рада нацбезпеки й оборони, очолювана президентом України.

 

Раніше президент Володимир Зеленський назвав єдиний шлях для олігархів. Тепер у олігархів в Україні залишився лише один шлях — стати чистим бізнесом, заявив президент.

 

Реєстр олігархів. Рада прийняла скандальний закон

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.