Вчені виявили схожість між людьми, які скоїли масові розстріли

Фото: z-pravda.com.ua Вчені виявили спільну ознаку у людей, які здійснили масовий розстріл

Переважна більшість стрілків мали психічні розлади, що не лікувалися, з’ясували дослідники.

Більшість стрілків, які здійснили масові вбивства в США, мали психічні розлади, що не лікувалися. Такого висновку дійшли фахівці Медичної школи Стенфордського університету, повідомляє Journal of Clinical Psychopharmacology в п’ятницю, 11 червня.

Дослідники проаналізували 115 осіб, які вчинили масову стрілянину в США з 1982 по 2019 рік. Більшість з них померли або під час, або незабаром після злочину, тому з усієї вибірки залишилися 35 випадків, коли нападник вижив і зазнав кримінального переслідування.

Вчені опитали судових психіатрів і психологів, які обстежили злочинця після скоєння злочину, що дозволило скласти уявлення про психічне здоров’я обвинуваченого. Як з’ясувалося, 32 з 35 злочинців мали ознаки і симптоми захворювання головного мозку, що відповідають науковим діагностичних критеріям клінічного психіатричного розладу.

Зокрема, у 18 стрілків була шизофренія, у 10 — інші діагнози, включаючи біполярні розлади, маячний розлад, розлади особистості та розлади, викликані зловживанням наркотиків. У трьох випадках інформації було недостатньо для постановки діагнозу; у чотирьох випадках психіатричний діагноз не був встановлений.

Водночас з 28 вцілілих нападників з психіатричним діагнозом «жоден з них не отримував медикаментозного чи іншого лікування до скоєння злочину».

Крім того, вчені з’ясували дані 20 стрілків, загиблих на місці злочину. У восьми з них була шизофренія, у семи — інші діагнози, у п’яти діагнози були невідомі, і ніхто з них не отримував лікування.

«Психічні розлади, які спостерігаються у осіб, які вчинили масові розстріли, є серйозними захворюваннями мозку — вони так само потребують належної діагностики та лікування, як і хвороби серця або будь-яке інше захворювання. Нам необхідно зменшити стигматизацію, пов’язану з цими захворюваннями, щоб пацієнти могли отримувати відповідні й адекватні допомогу і ліки», — заявила Айра Д. Глік (Ira D. Glick), доктор медичних наук з Медичної школи Стенфордського університету.

Нагадаємо, що раніше в США при стрільбі загинули вісім осіб. Підозрюваний у стрільбі підпалив свій будинок і поїхав на збори профспілки, де почав стріляти по людях.

Також повідомлялося, що в США невідомий відкрив вогонь по автобусу. П’ятеро осіб було поранено і ще двоє загинули в результаті обстрілу пасажирського автобуса в Каліфорнії.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.