Вашингтон визнає ПП-2 як геополітичний проект

Північний потік-2 загрожує європейській енергобезпеці

Американська влада впевнена, що газопровід Північний потік-2 підриває безпеку ряду держав, включаючи Україну.

 

Будівництво газопроводу Північний потік-2 США сприймають як російський геополітичний проект, тому продовжать вводити санкції проти його учасників, заявив у четвер, 10 червня, прес-секретар Держдепу Нед Прайс в ході брифінгу.

 

«Ми розглядаємо його як російський геополітичний проект. Проект, який загрожує європейській енергобезпеці і в дійсності підриває безпеку деяких наших близьких партнерів, включаючи Україну та інші держави на східному фланзі НАТО», — уточнив Прайс.

 

Також він визнав, що між Вашингтоном і Берліном зберігаються розбіжності через газопровід.

 

«Звичайно, у президента Байдена буде можливість зустрітися з канцлером Меркель та обговорити наші тісні і глибокі відносини з Німеччиною. Однак у будь-яких відносинах є сфери протиріч. І йдеться про одну з них», — зазначив прес-секретар.

 

Нарешті, Прайс заявив, що США мають намір і далі вводити санкції проти учасників проекту ПП-2 і водночас вести переговори з партнерами, щоб «не дати Росії використовувати енергоносії як важіль тиску» в Європі.

 

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен назвав «доконаним фактом» завершення будівництва газопроводу Північний потік-2. При цьому глава американського Держдепу заявив, що США вивчають варіанти дій для підтримки України після запуску російського трубопроводу.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.