В Україні з'явилася нова держнагорода

Зеленський затвердив нову держнагороду

Відзнакою Національна легенда України нагороджуватимуть із нагоди Дня Незалежності осіб, які зробили внесок у становлення, розвиток і зміцнення країни.

 

Президент Володимир Зеленський затвердив положення про нову державну відзнаку Національна легенда України, якою нагороджуватимуть раз на рік. Про це в понеділок, 16 серпня, повідомляє прес-служба Офісу президента.

 

Відзначається, що глава держави також затвердив малюнок цієї відзнаки і малюнок зразка бланка диплома до неї.

 

Державну нагороду Національна легенда України можуть отримати громадяни України й іноземці або особи без громадянства.

 

Вони можуть удостоїтися цієї нагороди за:

 

  • особисті заслуги у становленні незалежної України;
  • особисті заслуги в зміцненні її державності, захисті вітчизни і служінні українському народу;
  • вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров’я, а також за активну благодійну і громадську діяльність.

 

Відзнака буде золотою та матиме вигляд стилізованої квітки, пелюстки якої вкрито синьою та жовтою емаллю. У центрі нагороди міститься рельєфне зображення Знака княжої держави Володимира Великого.

 

Нагороду носитимуть на грудях зліва і за наявності в нагородженого інших державних відзнак будуть розміщувати нижче, ніж знаки нагород на колодках (стрічках), і після зірок орденів.

 

Нагороджувати відзнакою Національна легенда України президент України буде своїм указом щороку з нагоди Дня Незалежності.

 

 

 

Раніше повідомлялося, що Зеленський вручив медаль дівчинці із Закарпаття, яка врятувала брата і трьох сусідських дітей під час липневої повені.

 

Перед цим Зеленський нагородив орденами і медалями 12 військових. Двох військових було нагороджено орденами посмертно, інші десять захисників отримали медалі За військову службу Україні і Захиснику Вітчизни.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.