В Україні зафіксували спалах сибірки

Фото: Unsplash У Тернополі виявили сибірку

Фахівці ветеринарної медицини встановили спостереження за тваринами на випадок прояву симптомів хвороби.

 

У Тернополі в ніч з 27 на 28 вересня в зоокутку парку Топільче загинув поні. Під час дослідження патологічного матеріалу регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби було встановлено захворювання на сибірку. Про НП розповідає Держпродспоживслужба.

 

Відзначається, що на місці події введено карантин.

 

У цьому зв’язку на території зоокутка провели дезінфекцію, місце, де жив і гуляв поні, обпекли вогнем. Усіх інших тварин вакцинували від сибірки, а працівникам зоокутка призначили курс антибіотиків.

 

Жителів міста закликали припинити годувати з рук тварин у зоокутку, а також не вигулювати поруч собак, це може бути небезпечним.

 

На території зоокутка і парку Топільче взяли на дослідження проби води і ґрунту на наявність спор сибірки.

 

«На сьогодні триває спостереження за здоров’ям тварин зоокутка. Фахівці ветеринарної медицини вживають заходи відповідно до плану. За контактними особами ведуть медичне спостереження», — повідомили у відомстві.

 

Сибірка — це гостре, особливо небезпечне інфекційне захворювання. Зараження людини стається під час контакту із хворою твариною, її трупом чи її шкурою та шерстю. В разі захворювання на сибірку найчастіше уражаються шкірні покриви, які набувають вигляду виразок, в окремих випадках захворювання ускладнюється сибірковим сепсисом.

 

Раніше із зоокутка парку Топільче в Тернополі втекли тварини.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.