В ОП розповіли про запуск ринку землі

Фото: Getty Images В Україні запущено ринок землі

З 1 липня протягом трьох років можна буде придбати не більш ніж 100 гектарів в одні руки, нагадали у Зеленського.

 

В Україні почав функціонувати ринок землі сільськогосподарського призначення — в Офісі президента нагадали про перший етап земельної реформи, повідомляє прес-служба ОП в четвер, 1 липня.

 

Тепер тільки громадяни України, винятково фізичні особи зможуть купувати землю. Протягом перших трьох років можна буде придбати не більш ніж 100 гектарів в одні руки. Другий етап земельної реформи розпочнеться 1 січня 2024 року, коли можливість купувати землю отримають і юридичні особи, але за умови, що вони створені та зареєстровані за законодавством України, а засновниками є тільки українські громадяни. Тоді ж дозволять купувати до 10 тисяч гектарів.

 

«В Україні — майже 7 млн реальних власників земельних ділянок. Відтепер вони зможуть вільно і без перешкод вирішувати, що робити зі своєю землею. При цьому радимо їм не поспішати продавати землю, а придивитися і почекати, поки ціна зросте, адже на старті ринку ціна завжди нижче. Але той, хто давно вирішив продати землю, яку має у власності, нарешті, може зробити це на свій розсуд», — сказано в повідомленні.

 

Земельна реформа додасть до бюджетів різних рівнів близько 2 млрд доларів, або майже 1,5% ВВП. Зросте вартість землі, також зростуть ставки її оренди та збільшиться дохід власників ділянок.

 

В ОП наголосили, що масового скуповування українських чорноземів не буде. Землю не зможуть купувати банки. Вони можуть отримати її в результаті стягнення застави за кредитом, якщо людина не повертає позику. Але банки не зможуть здійснювати будь-які накопичення такої землі, оскільки протягом двох років вони будуть зобов’язані продати її через аукціон.

 

Водночас агрохолдингам вигідніше продовжувати орендувати земельні ділянки, чим скуповувати. Адже їм знадобилося б багато коштів, щоб навіть за стартовими, низькими цінами купити ту землю, яка у них уже є в управлінні.

 

З початком другого етапу реформи з 2024 року іноземним громадянам буде заборонено купувати землю. Для російських громадян і компаній придбати українську землю не буде можливо навіть на адміністративному рівні.

 

Нагадаємо, що раніше в Україні запрацював ринок землі. Із сьогоднішнього дня в Україні скасовано заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення.

 

Пізніше в Мін’юсті заявили, що українці почали продавати землю. За першу половину дня після скасування мораторію Мін’юст зареєстрував 33 угоди з продажу землі.

 

Ринок землі, пенсії, податки. Що змінюється з 1 липня

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Референдум щодо ринку землі

СюжетЗемельна реформа: як діятиме тепер ринок землі в Україні

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.