В ОБСЄ відреагували на вихід Росії з ДВН

Фото: facebook.com/annlindepolitiker Чинний голова ОБСЄ Анн Лінде

Договір з відкритого неба відіграє важливу роль в зміцненні довіри і безпеки в Європі, заявила глава організації.

Глава Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде висловила співчуття у зв’язку з виходом Росії з Договору з відкритого неба (ДВН). Про це йдеться в її повідомленні, оприлюдненому у вівторок, 8 червня, в Twitter.

«Шкодую, що Росія оголосила про свій намір вийти з Договору з відкритого неба. ДВН відіграє важливу роль в зміцненні довіри і безпеки в Європі», — написала Лінде.

Водночас чинний голова додала, що Швеція продовжує закликати до повного дотримання і максимально широкої участі в договорі.

Нагадаємо, 7 червня президент Росії Володимир Путін підписав закон про денонсацію ДВН. А в листопаді минулого року аналогічне рішення прийняли США.

Як повідомлялося, в Міністерстві закордонних справ України засудили вихід РФ зі згаданої угоди і наголосили, що Москва почала порушувати умови договору ще в 2008 році.

Договір з відкритого неба — міжнародна угода, що дозволяє вільні польоти неозброєних розвідувальних літальних апаратів в повітряному просторі країн-підписантів. Укладена 24 березня 1992 року в Гельсінкі представниками 23 держав-членів ОБСЄ. Після виходу США і РФ з угоди кількість учасників документа скоротилася до 32.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.