В Ісландії вперше в парламенті буде більше жінок, ніж чоловіків

Фото: cheapoair.com В Ісландії вперше в історії жінок-депутаток буде більше, ніж чоловіків

Ситуація стала першою не тільки для країни, а й для Європи — в Швеції депутатки займають 47% місць, але тепер Ісландія обійшла цей показник.

В Ісландії завершили підрахунок голосів на парламентських виборах. Про це повідомляє громадський мовник RÚV в неділю, 26 вересня.

За підсумками виборів, правлячі партії зберігають більшість у парламенті. Крім того, вперше в історії Ісландії в парламент увійде більше жінок, ніж чоловіків — 33 проти 30.

За даними AFP, це перший прецедент не тільки для Ісландії, але і Європи: в Швеції, яка займала досі перше місце по представництву жінок у законодавчому органі, депутатки займають 47% місць в парламенті. Для Ісландії це тепер більш як 52%.

Зазначимо, що спочатку правлячим політичним силам прогнозували сумарно 39 мандатів. Однак за підсумком виборів вони отримують 37 місць з 63 — як і в попередньому Альтингу на початку його роботи.

Переможцем виборів стала пробізнесова Партія незалежності залишиться найчисленнішою, з 16 мандатами, отримавши 24% голосів виборців. У свою чергу правоцентристська Прогресивна партія з правлячої коаліції — в порівнянні з попереднім складом парламенту, вона отримала на п’ять місць більше, всього 13.

Водночас ліво-зелені отримали 12,6% голосів і втратили три мандати в порівнянні з попереднім складом парламенту — у них буде 8 місць замість 11. Хоча де-факто це означає втрату тільки одного місця, оскільки двоє інших депутатів незабаром після виборів вийшли з партії. Народна партія отримала 6 мандатів, на два більше, ніж в попередньому складі законодавчого органу, Viðreisn — 5, Піратська партія і соціал-демократи — по 6. Центристська партія втратила три місця і буде мати 4 замість 7.

Раніше повідомлялося, що майже 30 млн жінок — жертви сучасного рабства. Жінки досі страждають від примусової праці і шлюбів. Ситуація ускладнилася через пандемію, кажуть в ООН.

Що не дає ратифікувати Стамбульську конвенцію

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.