В Індії новий смертельний синдром у перехворілих на COVID дітей

В Індії нові наслідки коронавірусу у дітей

Діти легше переносять коронавірус, але у деяких пізніше з’являється мультисистемний запальний синдром.

В Індії серед перехворілих на коронавірус дітей почастішали випадки захворювання на мультисистемний запальний синдром, пише The Times of India в понеділок, 28 червня.

«Цьому синдрому вже рік, і ми отримуємо все більшу кількість випадків», — розповів завідувач педіатричним відділенням невідкладної допомоги та інтенсивної терапії Інституту медичної освіти в Чандигархі професор Джаяшрі.

Випадки цього синдрому у дітей відзначені в штатах Махараштра, Хар’яна, Пенджаб і інших, точна кількість хворих не встановлена, але їх вже сотні (тільки в Чандигархі цифри різняться від 42 до 252 дітей).

Лікарі з тривогою зазначають, що поки в Індії немає офіційної загальнонаціональної статистики щодо цього захворювання і немає рекомендацій, як з ним боротися.

Захворювання зазвичай розвивається через чотири-шість тижнів після одужання дитини чи підлітка від COVID-19. Його симптоми: підвищення температури, лихоманка, висип, кон’юнктивіт, діарея і блювота, низький кров’яний тиск. Його плутають з іншими дитячими захворюваннями.

Фахівці вважають однією з причин зростання захворюваності на такий синдром став той факт, що діти менше рухаються, рідше гуляють і не ходять в школу через обмеження, введені в зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції. Помічено, що ризик появи синдрому у дітей із зайвою вагою вищий.

Як відомо, в Індії виник найнебезпечніший зараз штам коронавірусу — Дельта. А недавно з’явилася нова варіація — Дельта-плюс.

Також в Індії фіксують поширення захворювання на «зелену», «чорну», «білу» і «жовту цвіль».

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.