В ЄС розповіли, як співпрацюватимуть з "Талібаном"

Жозеп Боррель

ЄС з талібами мають намір обговорювати боротьбу з тероризмом, дотримання прав людини, гарантії можливості евакуації всім охочим.

Євросоюз і «Талібан» будуть взаємодіяти заради забезпечення підтримки місцевого населення. При цьому ЄС політично визнавати сформований талібами уряд не буде. Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, пише ТАСС.

«Щоб підтримувати населення Афганістану, ми повинні взаємодіяти з новим урядом Афганістану, що не означає його політичного визнання. Це лише оперативний діалог», — сказав він на проміжній прес-конференції в рамках неформальної зустрічі глав МЗС країн — членів ЄС, що триває в столиці Словенії.

За словами Борреля, ЄС вже визначив п’ять критеріїв для розвитку діалогу з рухом «Талібан». Це, зокрема, боротьба з тероризмом, дотримання прав людини, забезпечення гуманітарного доступу, гарантії можливості від’їзду всім охочим.

«Глибина цього діалогу залежатиме від поведінки режиму», — наголосив глава європейської дипломатії.

Євросоюз також вирішив повернути свою місію в Кабул за умови забезпечення безпеки співробітникам.

Євросоюзу доведеться вести переговори з «Талібаном» — Боррель

Тим часом президент РФ Володимир Путін запропонував швидше ввести талібів в «сім’ю цивілізованих народів». Зараз потрібно всім разом вирішувати питання легалізації політичних сил в Афганістані, заявив він.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.