В ЄС рекомендували бустерні дози Pfizer і Moderna

Регулятор ЄС рекомендував бустерні дози Pfizer і Moderna

Третю дозу вакцини від коронавірусу рекомендували робити через місяць після другої людям з ослабленим імунітетом.

 

Комітет Європейського агентства лікарських засобів (EMA) з ліків для людини рекомендував бустерні дози COVID-вакцин Pfizer і Moderna людям з ослабленим імунітетом. Про це повідомляє прес-служба EMA в понеділок, 4 жовтня.

 

За даними досліджень, третя доза препаратів, введена через 28 днів після другої, збільшує здатність виробляти антитіла проти вірусу, який викликає COVID-19, у пацієнтів з трансплантацією органів з ослабленою імунною системою.

 

У той же час, немає прямих доказів того, що здатність виробляти антитіла у цих пацієнтів захищає від COVID-19. Однак очікується, що бустерна доза підвищить захист, принаймні, у деяких пацієнтів.

 

«EMA продовжуватиме відстежувати будь-які дані про її ефективність», — сказано в повідомленні.

 

Також важливо розрізняти третю дозу для людей з ослабленою імунною системою і людей з нормальною імунною системою, підкреслили в EMA. Відносно останніх дослідження показали значне підвищення рівня антитіл, коли бустерна доза вводиться, приблизно, через 6 місяців після другої.

 

«На підставі цих даних комітет прийшов до висновку, що ревакцинація може розглядатися, як мінімум, через 6 місяців після другої дози для людей у віці 18 років і старших», — підсумували в EMA.

 

Раніше вчені з’ясували, чому вакцина не завжди ефективна. Набір антитіл і їх концентрація у кожної людини змінюються унікальним чином під час хвороби або після вакцинації.

 

Ніхто не помер. Створено першу таблетку від COVID-19

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.