В Естонії на пост президента претендує тільки один кандидат

Фото: triptoestonia.com В Естонії парламент проведе перший раунд голосування на виборах нового президента країни

Якщо парламент проголосує за Алара Каріса, то він замінить на посаді чинного президента Керсті Кальюлайд і вступить на посаду в жовтні.

 

В Естонії парламент у понеділок, 30 серпня, проведе перший раунд голосування на виборах нового президента країни. Про це повідомляє ERR.

 

Відзначається, що вперше за 30 років на виборах буде тільки один кандидат — директор Естонського національного музею Алар Каріс, кандидатуру якого висунули Партія реформ і Центристська партія. У цих двох партій 59 місць у Рійгікогу.

 

Для обрання президента країни в парламенті за кандидата повинні проголосувати не менше 68 зі 101 депутата. Це означає, що крім голосів парламентаріїв від Центристської партії і Партії реформ, Карісу потрібно буде заручитися підтримкою або соціал-демократів, або партії Isamaa. Обидві фракції оголосили вільне голосування з кандидатури президента, тобто кожен депутат сам вирішуватиме, чи підтримати Каріса.

 

Якщо парламент проголосує за Каріса, то він замінить на посаді чинного президента Керсті Кальюлайд і вступить на посаду в жовтні.

 

Перший тур у Рійгікогу почнеться в понеділок о 13:00. Якщо кандидат не набере необхідної більшості, другий тур буде проведено у вівторок, 31 серпня, о 12:00. Кандидати можуть бути висунуті вранці того ж дня з 8:00 до 10:00.

 

Якщо президента не вдасться обрати і в другому турі, то прямо у вівторок пройде і третій тур. Якщо ж і він закінчиться безрезультатно, то процес виборів перейде в колегію вибірників, де до 101 депутата Рійгікогу приєднаються 107 представників місцевих самоврядувань.

 

У разі, якщо президента не вдасться обрати в колегії вибірників, весь процес потрібно буде починати заново з висунення кандидатів і голосування в парламенті.

 

Як повідомлялося раніше, глава Естонії оцінила шлях України в ЄС в 20 років.

 

Кулеба розкритикував слова президента Естонії про перспективу України в ЄС

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.