В Афганістані з'явився новий "президент"

Салех каже, що президент Афганістану тепер він

Віце-президент країни на третій день захоплення влади «Талібаном» згадав про Конституцію, згідно з якою він тепер президент.

 

Віце-президент Афганістану Амрулла Салех у вівторок, 17 серпня, заявив, що після втечі глави держави Ашрафа Гані є виконуючим обов’язки президента. Про це він написав у Twitter.

 

«Згідно з Конституцією Афганістану, за відсутності втечі, відставки або смерті президента, перший віце-президент стає тимчасовим президентом. Зараз я перебуваю у своїй країні і є законним виконувачем обов’язків президента», — написав він.

 

Салех звернувся до світової спільноти з проханням про підтримку.

 

Також він звернувся до народу Афганістану із закликом чинити опір «Талібану».

 

«Ми, афганці, повинні довести, що Афганістан — це не В’єтнам, а таліби навіть віддалено не схожі на в’єтконгів. На відміну від США і НАТО ми не втрачали духу і бачимо попереду величезні можливості. Приєднуйтесь до опору», — написав він.

 

Раніше повідомлялося, що «Талібан» оголосить Афганістан ісламським еміратом. Радикальний рух планує отримати повний контроль над владою в Афганістані, ніякого перехідного періоду не буде.

 

Але сьогодні стало відомо, що «Талібан» веде переговори про майбутнє керівництво країни з відомими політиками і обіцяє не монополізувати владу.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.