В Афганістані формується опір Талібану

Фото: AP Одна з 34 провінцій продовжує боротися з талібами

Провінція Панджшер єдина продовжує чинити опір Талібану, туди стікаються противники бойовиків.

 

В афганській провінції Панджшер формуються загони опору Талібану, пише ТАСС в середу, 18 серпня.

 

 

 

«В останні дні створюються загони опору із представників місцевого населення, узбеків і хазарейців, щоб протистояти Талібану, владу якого тут не визнають зараз і ніколи не визнають… Крім того, із сусідніх регіонів у Панджшер прибуло багато переселенців, це переважно жінки і діти, які втекли від талібів», — розповів співрозмовник агентства.

 

Також повідомляється, що зараз тривають бойові зіткнення з талібами в північно-східних провінціях — Капіса і Тахар. «Усі ці події можуть привести до нової громадянської війни в Афганістані», — відзначив він.

 

Також польовий командир Ахмад Масуд закликав повстати проти Талібану. Його звернення до співгромадян опублікували в Paris Match.

 

Ахмад Масуд — син Ахмада Шаха Масуда, легендарного екс-міністра оборони Афганістану.

 

«Ми єдині, хто залишився. Ми ніколи не здамося… Наші бійці — старі і молоді моджахеди — тут, у Панджшері, стають до зброї. Приєднуйтесь, щоб підтримати, якщо ми вам близькі по духу», — закликав Масуд.

 

 

 

Він також звернувся за допомогою до Європи, арабського світу, США та «інших країн, які так багато допомагали нам у нашій боротьбі за свободу, проти Рад у минулому, проти Талібану — 20 років тому».

 

Натомість Sputnik Таджикистан повідомляє, що Талібан має намір мирно вирішити конфлікт у провінції Панджшер.

 

Як заявив представник талібів — Мухаммад Наїм, ситуація в регіоні не є гострою. «Це питання ми хочемо вирішити через взаємне порозуміння», — сказав він.

 

Панджшер — єдина провінція в Афганістані, де жоден із семи районів не перейшов до талібів.

 

Відзначимо, напередодні віце-президент Афганістану — Амрулла Салех — назвав себе тимчасовим главою держави, так він послався на державну Конституцію. Він закликав жителів країни приєднатися до спротиву проти Талібану в провінції Панджшер.

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.