Туреччина без росіян. Коронавірус чи політика?

Туреччина на півтора місяці залишилася без російських туристів

Влада Росії обмежила регулярне і чартерне авіасполучення з Туреччиною з 15 квітня до 1 червня 2021 року

 

По Туреччині і її туристичній галузі завдано істотного удару. 12 квітня віце-прем’єр Росії Тетяна Голікова повідомила, що з 15 квітня до 1 червня 2021 року в Туреччину не пустять російських туристів.

 

У Росії кажуть, що вся справа в пандемії коронавірусу, яка зараз особливо лютує в Туреччині, але ряд експертів побачила в рішенні Москви велику політику.

 

Півмільйона без відпочинку

 

Близько півмільйона росіян планували вирушити до Туреччини з 15 квітня по 1 червня, заявила виконавчий директор Асоціації туроператорів Росії Майя Ломідзе.

 

500 тисяч  осіб купили путівки в цей період у найбільших туроператорів, а ще 100 тисяч — у середніх та нішевих туроператорів, які перейшли на Туреччину через закриття інших напрямків.

 

Вартість заброньованих турів до Туреччини на період до 1 червня оцінили в 32 мільярди рублів.

 

«Багато готелів не дочекаються своїх гостей. Авіакомпанії не дорахуються своїх пасажирів. Ситуація ускладнюється тим, що обмеження введені напередодні травневих свят. У цей період Туреччина дуже популярна у російських туристів. Для багатьох готелів втрачає будь-який сенс організація шоу-програм, бо сьогодні на них впаде шквал анулювання заброньованих номерів, які вже не вдасться заповнити за 2,5 тижні, що залишилися до свят», — розповідає Олександр Френкель з туристичної компанії Argo Travel.

 

Коронавірус

 

Влада Росії каже, що зупиняє туристичний потік через коронавірус. Близько 80% «привізних» випадків коронавірусу в Росії припадає на тих, хто прибув із Туреччини, заявила глава Росспоживнагляду Анна Попова, навівши дані статистики, яку ведуть з 1 серпня 2020 року. За її словами, росіяни привозять із Туреччини «найрізноманітніші мутуючі штами», епідеміологічна обстановка в республіці погіршується з початку березня, а в кожній провінції країни реєструють випадки зараження британським штамом коронавірусу.

 

Хоча раніше Попова говорила, що коронавірус виявили в 1% росіян, які повернулися з-за кордону, — у 25 тисяч осіб з початку 2021 року.

 

Політика

 

Рішенню щодо туристів передувала заява Москви після зустрічі президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана з президентом України Володимиром Зеленським.

 

Туреччина повідомила, що стурбована розвитком ситуації на Донбасі і готова надати Україні «будь-яку необхідну підтримку» для зняття напруженості в цьому регіоні.

 

«Всім відповідальним країнам, з якими ми спілкуємося, Туреччина одна з них, настійно рекомендуємо проаналізувати ситуацію, вічні войовничі заяви київського режиму і застерігаємо їх від того, щоб вони підживлювали мілітаристські настрої», — заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

 

 

Але прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що ситуація з обмеженням польотів не пов’язана з політикою, а носить епідеміологічний характер і пов’язана з досить різким спалахом захворюваності в Туреччині.

 

Українці у виграші?

 

Зате після скасування путівок росіян може змінитися вартість турів до Туреччини для українців.

 

«Це може бути демпінг від тих готелів, які відкрилися і заявили, що працюватимуть у цей сезон. Вони можуть знизити чек, а якщо бронювань буде занадто мало, можуть ввести спеціальні пропозиції. Підвищуватися вартість навряд чи буде. Тому що навіть у 2020 році, коли готелі стали відкриватися і заповнюватися тільки на 50%, вони говорили, що не підніматимуть вартість номерів», — припускає експерт у сфері туризму Ольга Янченко.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.