Трагедія замість свята. Тиснява в Ізраїлі

Трагедія в Ізраїлі

На масовому заході на честь свята Лаг ба-Омер на півночі Ізраїлю сталася тиснява, жертвами якої стали десятки людей.

 

Ізраїль мало не найкраще у світі впорався з вакцинацією від коронавірусу і готував повернення до звичайного життя, але тут трапилася ще одна трагедія.

 

Найбільший масовий захід у країні з тих пір, як в Ізраїлі були скасовані карантинні обмеження, закінчився масовими жертвами. На зборах на честь свята Лаг ба-Омер на півночі Ізраїлю сталася тиснява, за інформацією газети Jerusalem Post, загинули 44 учасники торжества. Велика частина присутніх на заході — ортодоксальні іудеї.

 

Корреспондент.net зібрав подробиці того, що сталося.

 

Шокуюча несподіванка

 

За словами очевидців, багатотисячна юрба спробувала спуститися з трибуни по вузькому проходу. Кілька людей посковзнулися і впали, штовхнувши на землю ще кілька десятків. В результаті, почалася паніка і люди почали наступати один на одного.

 

На відеокадрах з місця події видно, як лежать на землі мішки з тілами.

 

«Ніхто не думав, що таке може тут статися, — розповів один з очевидців ізраїльському 12-му телеканалу. — Радість перетворилася у траур, а яскраве світло — в глибоку темряву».

 

Для евакуації постраждалих були направлені шість вертольотів і десятки машин швидкої допомоги.

 

Що за свято

 

Лаг ба-Омер — релігійне свято, яке незабаром після Песахи щороку відзначають ортодоксальні іудеї. Вони шанують померлого в цей день раббі Шимона Бар Іохайя — одного з найвизначніших єврейських мудреців і ймовірного автора знакових для іудаїзму текстів (жив у II столітті н.е.). Він також вважається основоположником Каббали і похований на горі Мерон.

 

У свята є й інше значення: саме в цей день, згідно з віруваннями юдеїв, завершився важкий період у житті ще одного відомого богослова, раббі Аківи. Легенди свідчать, що у нього було до 24 тис. учнів, але майже всі вони загинули через якусь епідемію — а припинилися ці смерті на Лаг ба-Омер. Згодом саме Шимон Бар Йохай (він же Рашбам) став найбільшим учнем раббі Аківи.

 

Основні ритуали свята проводять вночі. Увечері після заходу сонця прийнято розводити багаття на честь раббі, танцювати і співати пісні. Вогонь символізує яскраве світло Тори. Також проводять цілонічні молитви.

 

В останні десятиліття в Ізраїлі поширився звичай приїжджати в цю ніч на могилу Шимона Бар Іохайя, яка знаходиться на горі Мерон. З собою нерідко беруть дітей: тим з них, хто вже старший від 3 років, тут роблять традиційне зрізання волосся (Халак).

 

З нагоди свята Лаг ба-Омер влада дозволила паломникам зібратися на горі Мерон, хоча їх число не повинно було перевищувати 10 тис. Забезпечувати безпеку найбільшого громадського заходу в Ізраїлі за останній рік мали 5 тисяч правоохоронців.

 

В реальності ж людей виявилося набагато більше: ізраїльські ЗМІ пишуть, що увечері 29 квітня тут зібралося до 100 тис. осіб (в основному, ультраортодоксальних іудеїв).

 

Для святкування на горі Мерон звели трибуни — саме тут і сталася катастрофа.

Трагедія замість свята. Тиснява в Ізраїлі

EPA

 

Загинули діти

 

Серед загиблих є діти. «На жаль, ми знайшли там і маленьких дітей, яких затоптали. Ми робили дітям штучне дихання, деяких з них вдалося врятувати», — повідомив Елі Бір, директор ізраїльської волонтерської служби швидкої допомоги Hatzalah.

 

Бір також зазначив, що був шокований числом людей, що зібралися на горі Мерон у ту ніч — як і багато інших рятувальників, коментарі яких наводять ізраїльські та світові ЗМІ.

 

У репортажах з місця подій підкреслюється, що через величезну кількість паломників на горі Мерон не відразу зрозуміли, що сталася трагедія — до тих пір, поки люди не побачили суєту рятувальних служб і не почули відповідні оголошення по гучномовному зв’язку із закликами розійтися. І навіть тоді частина людей вважала, що йдеться про можливий теракт.

 

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав подію серйозною трагедією: «Ми всі молимося за одужання поранених. Прошу посилити рятувальні сили, що діють у цьому районі. Трагедія на горі Мерон — одне з найважчих лих, які спіткали Ізраїль. Тут були несамовиті картини: люди розчавлені на смерть, включаючи дітей».

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.