Тисячі голих жінок. Що за бот завівся в Телеграм

Нова небезпека в Мережі

У Мережі поширили підроблені фото понад 100 тисяч оголених жінок, їхній одяг штучно прибрали з фотографій із соцмереж.

 

Діпфейки — це фото або відео, згенеровані на комп’ютері на основі реальних зразків. Одним із напрямків використання цієї технології було створення порнографічного відео на основі зображень зірок і відомих людей.

 

 

Як це працює

 

Спосіб створення діпфейка максимально простий: користувач відправляє фотографію людини боту, а у відповідь отримує його ж зображення, але без одягу. За безкоштовного використання бота програма приховує деякі частини зображення або малює поверх нього водяні знаки.

 

Фахівці виявили, що до липня 2020 року в загальнодоступних каналах Телеграма були опубліковані понад 100 тисяч таких оголених фото, в тому числі за участю неповнолітніх. Близько 70% зображень були завантажені користувачами з Росії і сусідніх країн. В ході опитування, проведеного в одному з каналів, більшість людей (63%) заявили, що використовують сервіс для створення порнографічних зображень своїх знайомих; 16% завантажують туди фотографії знаменитостей, 7% — фото випадкових людей з Інтернету.

 

Для створення зображень боти використовують технологію DeepNude, яка за допомогою нейромереж може прибирати одяг із фотографії, домальовуючи замість неї частини оголеного тіла. Вона була представлена навесні 2019 року. Через кілька місяців, коли про DeepNude почали писати великі ЗМІ, автори закрили проект, заявивши, що «вірогідність того, що люди стануть зловживати ним, занадто висока». Як з’ясували в Sensity, відтоді, однак, вихідний код програми з’явився в Інтернеті у відкритому доступі на торрент-трекерах.

 

У Sensity зробили висновок, що переважна більшість користувачів подібних сервісів створює фотографії для себе. Але при цьому фахівці вважають, що деяка частина зображень також використовується для вимагання та шантажу — хоча в рамках дослідження не знайшли цьому прямих доказів.

 

Тисячі голих жінок. Що за бот завівся в Телеграм

Приклад роботи бота / BBC

 

Нереалістично

 

Самі адміністратори сервісу в Телеграм визнають, що якість зображень не відповідає реальності.

 

Британське ВВС провело ряд експериментів із приватними фото за згодою їхніх власників, але жодного разу результат не був повністю реалістичним — був навіть випадок, коли пупок жінки виявився у неї на грудях.

 

У Sensity кажуть, що роботу бота супроводжувала масована рекламна кампанія в російській соціальній мережі ВКонтакте.

 

Минулого року американський штат Вірджинія став першим місцем, де діпфейки офіційно визнали незаконними.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.