Теракт у Відні: у поліції розповіли про терориста

Віденський терорист раніше був засуджений за зв’язки з ІДІЛ

Зловмиснику було 20 років, раніше його засудили за спробу приєднатися до ІДІЛ в Сирії, але незабаром звільнили достроково.

 

Теракт в центрі Відня скоїв 20-річний ісламіст, в 2019 році засуджений за спробу виїзду в Сирію для участі в боях на боці «Ісламської держави». Про це з посиланням на МВС Австрії повідомляє АРА у вівторок, 3 листопада.

 

«Убивці, застреленому поліцією під час нападу у Відні, було 20 років, він був північно-македонського походження, і у нього була судимість за терористичні зв’язки. За словами міністра внутрішніх справ Карла Негаммера, Фейзулай Кайт був прихильником терористичного угрупування «Ісламська держава», — сказано в повідомленні.

 

Фейзулая Кайта засудили до 22 місяців ув’язнення 25 квітня 2019 року за спробу поїхати в Сирію, щоб приєднатися до ІДІЛ. Проте вже 5 грудня його звільнили достроково.

 

Голова МВС додав, що поліція провела 15 обшуків в осіб, пов’язаних з нападником, заарештовано кількох осіб. Ліквідований терорист мав два громадянства — австрійське і північно-македонське.

 

Австрійське видання Falter додає, що ісламіст був відомий австрійській спецслужбі, оскільки він був серед 90 осіб, які хотіли виїхати воювати в Сирію.

 

Нагадаємо, напередодні в центрі Відня відбулося кілька збройних нападів одночасно. Невідомі атакували синагогу, ресторан і єврейський центр. За словами канцлера Австрії Себастьяна Курца, нападники були добре озброєні і професійно підготовлені. Австрійські силовики ліквідували одного з них. У місті триває антитерористична операція.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.