Таліби заявили про облогу непідконтрольної провінції

Бойовики «Талібану»

Лідер опору Панджшері Ахмад Масуд відкинув ультиматум талібів про здачу регіону, готується штурм.

Рух «Талібан», що захопив владу в Афганістані в понеділок, 23 серпня, оголосив про початок облоги непідконтрольної провінції Панджшер. Про це повідомив в Twitter офіційний представник руху Забіхула Муджахід.

«Сили зайняли позиції недалеко від Панджшері з боку регіонів Бадахшан, Тахар і Андараб. Ворог знаходиться в облозі. Ми прагнемо до мирного врегулювання, намагаємося вирішити питання шляхом переговорів», — написав він.

За його словами, розташований біля кордонів Панджшері тунель Саланг і прилегла автотраса вільні. Муджахід стверджує, що таліби повністю очистили райони в провінції Баглан, які раніше змогли зайняти сили опору.

Як повідомляє DW, лідер опору Ахмад Масуд відкинув ультиматум талібів з вимогою передати їм контроль над регіоном. За даними ЗМІ, він попередив, що війна буде «неминучою», якщо бойовики відмовляться від діалогу щодо формування уряду.

«Ми протистояли Радянському Союзу, і ми зможемо протистояти «Талібану», — заявив Ахмад Масуд.

За його словами, якщо будуть виконані умови для миру і безпеки в Афганістані, він готовий пробачити талібам вбивство свого батька, керівника «Північного альянсу», вчинене 10 вересня 2001 року.

Раніше Масуд заявив, що зібрав у Панджшері антиталібовський опір, в якому також бере участь віце-президент Афганістану Амрулла Салех, який назвав себе тимчасовим главою держави, пославшись на державну Конституцію.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.