Таліби обіцяють не мстити: Не зводитимемо рахунки

Фото: соцсети Забіхула Муджахід

Представник талібів дав першу після захоплення влади в Афганістані прес-конференцію.

 

Рух «Талібан», що захопив владу в Афганістані, пообіцяв нікому не мстити. Про це на першій прес-конференції у вівторок, 17 серпня, заявив представник руху Забіхула Муджахід, пише ТАСС.

 

 

«Ми не хочемо зводити рахунки ні з ким в Афганістані», — сказав він, зазначивши, що таліби мають намір «врахувати помилки» минулої влади.

 

Муджахід заявляє, що війни в країні більше не буде. «Свобода і незалежність — законні права афганського народу, який сприяв вигнанню окупантів після сильного опору. Ми не хочемо зводити рахунки ні з ким в Афганістані», — сказав він.

 

За його словами, таліби «помилували та амністували всіх, хто виступав проти». «Ми не збираємося мститися посібникам окупантів або представникам колишнього режиму, всі вони наші партнери в будівництві нашої батьківщини», — додав таліб.

 

Муджахід також заявив, що «Талібан» вважає, що має право вводити ісламські закони в Афганістані.

 

«Ми з повагою ставимося до власних звичаїв і традицій. Це наше мирне право — вводити ісламські закони в нашій країні», — сказав він.

 

За його словами, всі ЗМІ Афганістану продовжать роботу, але в інтересах країни і без порушення норм ісламу.

 

Крім того, Муджахід назвав пріоритетом безпеку жителів Кабула та іноземних дипломатів у столиці Афганістану.

 

«Ми хочемо запевнити весь світ, що жителі Кабула, дипломати, міжнародні організації та некомерційні організації зараз не піддаються загрозі. Ніяких зловживань у відносинах будь-кого не буде», — сказав він.

 

Муджахід запевнив, що «Талібан» забезпечить дотримання прав жінок в Афганістані відповідно до законів шаріату.

 

 

«Жінки житимуть у рамках шаріату. Сусідні країни і світові держави не повинні думати, що ми не визнаємо права жінок. Слава богу, ми мусульмани, і наші жінки теж мусульманки», — сказав він.

 

За його словами, жінки зможуть здобувати освіту, в тому числі в університетах, і матимуть право на роботу, носіння паранджі від жінок не вимагатимуть, досить тільки хустки.

 

В Афганістані сформують сильний інклюзивний ісламський уряд, заявив Муджахід і привітав афганців із «закінченням окупації США».

 

Раніше повідомлялося, що «Талібан» оголосить Афганістан ісламським еміратом. Радикальний рух планує отримати повний контроль над владою в Афганістані, ніякого перехідного періоду не буде.

 

Але сьогодні стало відомо, що «Талібан» веде переговори про майбутнє керівництво країни з відомими політиками та обіцяє не монополізувати владу.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.