Талібан ввів заборону на заняття спортом для жінок

Жінки в Афганістані дуже люблять грати в крикет

Іслам та Ісламський Емірат не дозволяють жінкам грати в крикет або займатися будь-яким видом спорту, де видно їхні обличчя і фігури, зазначив представник талібів.

 

Жінки в Афганістані, включаючи спортсменок з національних збірних, не зможуть займатися спортом. Про це сказав заступник голови комісії «Талібану» з культури Ахмадулла Васик в інтерв’ю австралійському SBS News, оприлюдненому в середу, 8 вересня.

 

«Я не думаю, що жінкам можна буде грати в крикет, бо жінкам не обов’язково грати в крикет. У крикеті вони можуть зіткнутися з ситуацією, в якій їх обличчя і тіла не будуть закриті. Іслам не дозволяє жінкам показуватися в такому вигляді. В еру мас-медіа будуть з’являтися фото і відео, і люди будуть їх дивитися. Іслам та Ісламський Емірат не дозволяють жінкам грати в крикет або займатися будь-яким видом спорту, де видно їхні обличчя і фігури», — заявив Васик.

 

 

Він також зазначив, що іслам дозволяє жінкам виходити на вулицю тільки за необхідністю, а спорт не є необхідністю.

 

Зазначено, що така позиція талібів ставить під загрозу можливість проведення навіть матчу чоловічої збірної Афганістану з крикету проти збірної Австралії, на який Васик дав дозвіл на початку місяця. Згідно з правилами, встановленими Міжнародною радою крикету (ICC), всі 12 членів організації повинні мати як жіночу, так і чоловічу команду, якщо вони хочуть проводити подібні зустрічі.

 

Васик повідомив, що «Талібан» не піде на компроміси в цьому питанні і не «зрадить ісламські цінності», навіть якщо це призведе до проблем з організацією матчів.

 

Міністр спорту Австралії Річард Колбек назвав рішення «Талібану» тривожним і закликав ICC вжити заходів. «Заборона жінкам займатися спортом на будь-якому рівні — це неприйнятно», — заявив Колбек.

 

Наразі крикет є найпопулярнішим видом спорту в Афганістані. У листопаді минулого року 25 спортсменок підписали контракти з Радою Афганістану з крикету, однак після взяття Кабула талібами в серпні велика частина гравців покинула країну.

 

Раніше повідомлялося, що «Талібан» зобов’язав жінок, які проходять навчання у приватних університетах і коледжах, під час занять носити нікаб — мусульманський головний убір з прорізом для очей, що закриває обличчя.

 

Також стало відомо, що в Афганістані паранджа подорожчала вдесятеро. Жінки змушені проводити години в чергах, щоб купити цей предмет гардероба після приходу до влади талібів.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.