Талібан оголосив про контроль над усім Афганістаном

Урядові сили на вулицях Кабула сьогодні, 15 серпня

Сьогодні вранці таліби увійшли в столицю країни Кабул, але не штурмували його. Замість цього вони почали переговори з офіційною владою.

Терористичне угрупування Талібан оголосило про контроль над всією територією Афганістану. Про це повідомляє арабський телеканал Al Arabia 15 серпня.

«Бойові дії в столиці країни не ведуться, рух встановив контроль над усім Афганістаном», — йдеться в повідомленні Талібану. Однак джерела каналу поки не можуть підтвердити цю інформацію.

Сьогодні вранці таліби увійшли в столицю країни Кабул, але не штурмували його. Замість цього вони почали переговори з офіційною владою Афганістану. За інформацією Al Arabiya, в найближчі години про свою відставку оголосить президент Ашраф Гані.

У МВС країни заявили, що влада буде передана мирним шляхом, через формування спільного з талібами перехідного уряду.

Також таліби заявили про захоплення ще двох центрів провінцій Афганістану Баміан і Капіси, і найбільшої авіабази Баграм, яку раніше передали афганським військовим США.

Як повідомляє BBC News, бойовики також взяли під контроль в’язницю поруч з авіабазою Баміан і випустили звідти своїх прихильників.

Нагадаємо, як тільки США вивели війська з Афганістану, бойовики Талібану почали новий і стрімкий наступ. У неділю, 15 серпня, вони увійшли в Кабул.

Влада США почала евакуацію своїх дипломатів з Кабула, пообіцявши направити додаткові війська до столиці, щоб забезпечити безпеку посольства і місцевого аеропорту. Про евакуацію своїх дипломатів повідомили також Італія, Чехія та Британія.

Американська розвідка в минулому місяці говорила, що Кабул впаде через півроку-рік. Тиждень тому спецслужби говорили, що Афганістан буде повністю захоплений через місяць, максимум три.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.