Суд задовольнив позов Шмигаля щодо Вітренка

Кабмін не хоче звільняти Вітренка

Суд тимчасово призупинив дію постанови НАЗК з вимогою скасувати призначення глави Нафтогазу.

 

Окружний адмінсуд Києва зупинив розпорядження НАЗК про необхідність скасувати призначення Юрія Вітренка головою Нафтогазу. Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту в п’ятницю, 18 червня.

 

Припис призупинено до набуття чинності рішення за позовом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

 

«При цьому, суд зазначає, що вжиття заходів забезпечення позову не є рішенням публічно-правового спору по суті. Зараз вжиття заходів забезпечення позову суд вважає вимушеним заходом, оскільки їх неприйняття призведе до негативних наслідків, для відновлення яких необхідно буде докласти значних зусиль та витрат», — йдеться в повідомленні.

 

Розгляд справи здійснюватиметься за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Засідання призначене на 29 червня.

 

Сам прем’єр заявив, що НАЗК, посилаючись на ст.26 закону Про запобігання корупції, вимагає від нього скасувати окремі пункти розпорядження уряду і припинити дію контракту з головою Нафтогазу, при тому, що в ст.26 цього закону прописано, що НАЗК має звертатися в суд, якщо вважає за необхідне скасувати контракт.

 

«Крім того, Кабінет Міністрів України є колегіальним органом. Це означає, що не прем’єр-міністр приймає постанови або розпорядження. За них голосують члени уряду. Тому прем’єр-міністр не може одноосібно скасувати розпорядження, як того вимагає НАЗК. Це прямо суперечить нормам Конституції Україна і закону Про Кабінет Міністрів України», — заявляє Шмигаль.

 

Як повідомлялося, в НАЗК визнали незаконним призначення Вітренка головою Нафтогазу і закликали його скасувати.

 

Міністр юстиції Денис Малюська висловив незгоду з приписом НАЗК і має намір оскаржити його в суді.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.