Суд Праги засудив до 20 років в'язниці чеха, який воював за "ДНР"

Фото: idnes.cz Іржі Урбанек на прізвисько Бегемот воював проти ЗСУ

Справа Іржі Урбанека розглядалася за відсутності обвинуваченого. З ним не був у контакті і виділений йому адвокат.

 

Міський суд Праги заочно засудив до 20 років в’язниці громадянина Чехії Іржі Урбанека, який воював на Донбасі за сепаратистів «ДНР». Про це повідомляє видання Idnes у вівторок, 7 вересня.

 

«Іржі Урбанек на прізвисько Бегемот воював в Україні на стороні проросійських сепаратистів. Міський суд у Празі засудив його до 20 років в’язниці за тероризм. Справа розглядалася за відсутності обвинуваченого. З ним не був у контакті і виділений йому адвокат», — йдеться в повідомленні.

 

 

За даними суду, Урбанек поїхав на Донбас у 2015 році і брав участь у бойових операціях до кінця січня 2018 року. Крім участі в вартовій службі Урбанек, відповідно до власних повідомлень у соціальних мережах, підключався до бойових дій проти української армії.

 

Прокурор у заключній промові на суді запропонував засудити Урбанека на 20 років, проте адвокат обвинуваченого висловив сумніви в правовій класифікації дій підзахисного і незгоду з терміном тюремного покарання. Адвокат також поставив під сумнів можливість використання записів обвинуваченого у Facebook в якості доказу його участі в бойових операціях і запропонував виправдати Урбанека або пом’якшити покарання, якщо суд визнає його винним.

 

Проте, суд погодився з доводами звинувачення. За словами судді Гани Крестінової, представлені докази були переконливими, до того ж, обвинувачений ніяк не спростовує свою участь у бойових діях.

 

«Уже одне тільки входження до складу цих підрозділів і участь в їх функціонуванні робить його винним у скоєнні даних злочинів», — зазначила суддя.

 

Раніше суд Праги засудив до 20 років в’язниці громадянина Чехії Мартіна Кантора, який брав участь у бойових діях на Донбасі на боці сепаратистів «ЛНР».

 

Також повідомлялося, що 21 квітня в Чехії затримали п’ятьох осіб, яких підозрюють у тому, що вони воювали на Донбасі на боці сепаратистів. Через кілька днів Окружний суд Праги взяв їх під арешт.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.