Свято 4.20. Неофіційний День марихуани

Неофіційний День марихуани

Щорічно 20 квітня десятки тисяч людей по всьому світу збираються на вулицях своїх міст, щоб підтримати ідею декриміналізації канабісу і виключення його зі списку небезпечних наркотиків.

 

4.20 — саме так на американський манер записується дата 20 квітня — це неофіційне свято любителів канабісу, а ще й популярний у західній культурі час дня для його вживання — 16:20.

 

Справжня історія виникнення неофіційного Дня марихуани залишається предметом обговорень, однак існують кілька версій.

 

Історія виникнення

 

Одні кажуть, що 420 — це кількість активних компонентів канабісу, інші стверджують, що це поліцейський код, який використовували американські копи, щоб ловити підлітків під кайфом. У той же час, за даними Голландської асоціації легального канабісу та його медичної складової, в марихуані міститься понад 500 активних компонентів, близько 70 з яких відносяться до групи канабіноїдів.

 

Є і зовсім неймовірні версії, наприклад, деякі пов’язували 4.20 з датою народження Адольфа Гітлера чи заявляли, що о 16:20 в Голландії прийнято пити чай.

 

Згідно з однією з основних версій, день 4.20 бере свій початок зі шкільного ритуалу: у 1970-х група каліфорнійських тінейджерів почали щодня збиратися біля пам’ятника французькому хіміку Луї Пастеру о 4:20 дня, щоб покурити марихуану. Інформація про ритуал вийшла за межі місцевого шкільного співтовариства, і незабаром 4.20 стало універсальним словесним кодом, що позначає вживання канабісу. Звідси ж, за однією з версій, і виникає ідея святкувати день марихуани саме 20 квітня.

 

Свято 4.20. Неофіційний День марихуани

EPA

 

Легалізація

 

Останнім часом по всьому світу активно йде процес легалізації марихуани.

 

Комісія Організації Об’єднаних Націй з наркотичних засобів вирішила виключити медичну марихуану та її похідні з категорії найнебезпечніших наркотиків у світі.

 

З 53 держав-членів за рішення проголосували 27 країн, у тому числі США і держави ЄС, проти висловилися 25, включаючи Росію і Китай, а одна країна — саме Україна — утрималася від голосування.

 

Свято 4.20. Неофіційний День марихуани

EPA

 

Як сказано в заяві комісії ООН, що базується у Відні, канабіс для медичних цілей виключили зі Списку IV Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року. У цей список входять речовини, на які поширюється найсуворіший контроль, наприклад, героїн. Рішення прийняли на основі рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, зроблених у січні 2019 року.

 

У той же час, марихуану залишили в Списку I Єдиної конвенції про наркотичні засоби, тобто, вона підлягає всім заходам контролю, що застосовуються до наркотиків.

 

Свято 4.20. Неофіційний День марихуани

EPA

 

Різні позиції країн

 

Мексика, Уругвай і Канада — три країни в світі, які повністю легалізували марихуану. Мексика з населенням у 128 мільйонів осіб стала найбільшим ринком легального канабісу у світі.

 

В Україні використання марихуани в рекреаційних цілях було повністю заборонено. Згідно з Кримінальним кодексом, незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотиків з метою збуту карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

 

У той же час, медичний канабіс в Україні частково легалізували. Йдеться про виключення зі списку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів двох препаратів на основі канабісу: Набілону і Набіксімолсу. Їх продаж допускається тільки у формі лікарських засобів.

 

 

«Легалізація канабісу в медичних цілях — це, в першу чергу, про вирішення питання зменшення болю для тяжкохворих. Зокрема, онкохворих і паліативних хворих, дітей з епілепсією, пацієнтів з депресією і тривожними станами, військових з посттравматичним синдромом, людей з хворобою Альцгеймера, Паркінсона, розсіяним склерозом та псоріазом», — заявляв головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

 

У той же час, можливість легалізації марихуани в рекреаційних цілях в Україні поки не розглядається. Зокрема, проти неї виступає глава МВС України Арсен Аваков, який нещодавно назвав такий крок «дорогою до більш важких наркотиків».

 

У Росії затверджено стратегію державної антинаркотичної політики до 2030 року. У прийнятому документі лібералізацію та легалізацію наркотиків прирівняли до загрози національній безпеці.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.