Стрілянина на кордоні Киргизстану та Таджикистану: президенти зустрінуться

Садиров Жапаров та Емомалі Рахмон обговорили заходи щодо якнайшвидшої деескалації

Через збройний конфлікт з людськими жертвами на кордоні двох країн президенти домовилися про очну зустріч.

 

Президент Киргизстану Садиров Жапаров і президент Таджикистану Емомалі Рахмон провели переговори, на яких обговорили ситуацію на кордоні двох держав і заходи з деескалації, повідомляє прес-служба керівника Киргизстану.

 

«Глави держав обговорили заходи щодо якнайшвидшої деескалації ситуації на киргизько-таджицькій ділянці державного кордону. Жапаров особливо підкреслив, що киргизька сторона налаштована вирішувати міждержавні питання шляхом діалогу і підтримувати стабільну ситуацію на киргизько-таджицькій ділянці державного кордону», — йдеться в повідомленні.

 

Глави держав домовилися зустрітися в столиці Таджикистану Душанбе.

 

«Домовилися вирішити ситуацію, що склалася, виключно мирним шляхом і провести очну зустріч у місті Душанбе в другій половині травня», — відзначили в прес-службі.

 

Також стало відомо, що переговори урядових делегацій сторін щодо делімітації і демаркації киргизько-таджицького державного кордону відбудуться на території Баткенської області в суботу, 1 травня.

 

Нагадаємо, конфлікт почався на кордоні Киргизстану та Таджикистану між місцевими жителями після встановлення таджицькими військовими камери відеоспостереження.

 

Пізніше в Киргизстані заявили про загибель 13 осіб при конфлікті на кордоні. З міста Баткена в Бішкек госпіталізовані 25 постраждалих. Їх доставили в столицю Киргизстану спеціальним бортом.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.