Стенфордський університет опублікував онлайн-архів Нюрнберзького процесу

Виступ однієї зі свідків на Нюрнберзькому процесі 28 січня 1946 року

У 75-ту річницю вироку Нюрнберзького трибуналу відносно головних злочинців «третього рейху» в інтернет викладені понад 5 тисяч протоколів судового процесу.

 

Вчені Стенфордського університету оцифрували та опублікували в інтернеті документи і стенограми виступів Нюрнберзького процесу. Результати цієї роботи, що тривала понад 20 років, тепер може побачити будь-хто в будь-якій точці світу, повідомляє німецький телеканал ARD у п’ятницю, 1 жовтня, в 75-ту річницю проголошення вироку Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі.

 

 

За словами професора Стенфордського університету, керівника кафедри прав людини і міжнародного правосуддя Девіда Коена, «ці документи не повинні залишатися в якомусь архіві, що знаходиться тільки в розпорядженні істориків та експертів». «Ми повинні використовувати сучасні технічні можливості, щоб охопити набагато ширшу і глобальну аудиторію», — заявив він в інтерв’ю кореспонденту ARD у Лос-Анджелесі.

 

Ідея створити відкритий віртуальний архів документів Нюрнберзького процесу з’явилася у Коена і німецького професора юриспруденції Дітера Зімона в 1998 році. У той час Девід Коен керував Центр вивчення військових злочинів в Університеті Берклі, а Зимон був директором Інституту історії європейського права імені Макса Планка у Франкфурті-на-Майні.

 

Обсяг архіву перевищує 50 терабайт. До нього увійшли 5215 протоколів Нюрнберзького процесу, що включають близько 270 тисяч оцифрованих сторінок паперових документів. Серед них — стенограми слухань англійською, французькою, німецькою та російською мовами, надані обвинуваченням і захистом речові докази і вирок. За всіма документами працює пошук за текстом. За словами Девіда Коена, 64 відсотки всіх документів німецькою мовою. У найближчі місяці його команда планує систематизувати ці документи та оформити їх у вигляді онлайн-експозицій з поясненнями.

 

Влітку 2022 року в архів будуть включені понад 1000 годин аудіозаписів судових засідань. Крім того, Коен має намір спільно з Університетом Ерланґена-Нюрнберга створити аналогічні онлайн-архіви за дванадцятьма подальшими процесами Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі.

 

Офіційні архіви Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі були передані Міжнародному суду ООН (ICJ) у Гаазі в 1950 році. ICJ і його секретаріат є хранителями всього архіву. Матеріали з нього «люб’язно надані Міжнародним судом ООН для некомерційних особистих, дослідницьких або навчальних/освітніх цілей», вказується на сайті онлайн-архіву.

 

Джерело: Російська служба DW

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.