США визнали геноцид вірмен

Зобов’язуємося не допустити повторення подібного звірства — Байден

Байден закликав не забувати жахи «того, що сталося». У Туреччині визнання Штатами геноциду вірмен порахували популізмом.

Сполучені Штати офіційно визнали геноцидом масові вбивства етнічних вірмен на початку XX століття в Османській імперії. Про це йдеться в заяві президента країни Джо Байдена, опублікованій на сайті Білого дому.

«Щороку в цей день ми згадуємо життя всіх, хто загинув під час геноциду вірмен за часів Османської імперії, і знову зобов’язуємося не допустити повторення подібного звірства. Починаючи з 24 квітня 1915 року, коли османська влада заарештувала представників вірменської інтелігенції і лідерів громад у Константинополі, півтора мільйона вірмен були депортовані, вбиті або відправлені на смерть у рамках кампанії зі знищення. Ми шануємо пам’ять жертв Meds Yeghern (з вірменського — «велике злодіяння», — ред.), щоб жахи того, що сталося ніколи не були забуті історією», — зазначив глава Білого дому.

Сенат і Палата представників конгресу США резолюції про визнання масового вбивства вірмен в Османській імперії геноцидом прийняли в 2019 році.

У Туреччині вже відреагували на цю заяву.

«Політичний опортунізм — найбільше зрадництво світу і справедливості. Ми повністю відкидаємо це пояснення, єдиною основою якого є популізм», — написав у Twitter глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу.

Нагадаємо, напередодні Джо Байден попередив президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, що визнає геноцид вірмен.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.