США розсекретить документи, пов'язані з 11 вересня

Президент США Джо Байден

Засекречені раніше документи можуть розповісти про зв’язки уряду Саудівської Аравії з терористами.

 

Президент Сполучених Штатів Джо Байден наказав розсекретити документи, пов’язані з терористичними атаками, що відбулися 11 вересня 2001 року. Про це в п’ятницю, 3 вересня, повідомляє The Washington Post з посиланням на заяву глави держави.

 

Байден нагадав, що про це він обіцяв своїм виборцям.

 

«Коли я балотувався в президенти, я взяв на себе зобов’язання забезпечити прозорість щодо розсекречення документів про терористичні атаки на Америку 11 вересня 2001 року. Тепер я дотримуюсь слова», — сказав президент.

 

У документі пропонується Мін’юсту та іншим відомствам вести нагляд за розсекреченням документів, пов’язаних з розслідуваннями атак ФБР. Також в указі йдеться, що генеральний прокурор США повинен оприлюднити документи протягом шести місяців.

 

Раніше розсекретити документи, пов’язані з атаками, зажадали родичі жертв терактів, а також ті, хто вижив і брав участь у порятунку людей. Майже 1,8 тис. осіб написали Байдену лист, зажадавши від нього зняти гриф секретності з документів. Вони вважають, що в них міститься інформація, що дозволяє довести причетність керівництва Саудівської Аравії до терактів.

 

Раніше в оприлюдненій частині звіту про терористичні атаки говорилося, що низка громадян Саудівської Аравії, пов’язаних з урядом цієї країни, допомагали грошима деяким учасникам теракту.

 

Відомо, що 11 вересня 2001 року 19 терористів захопили чотири літаки, які летіли в США. Два з них врізалися у вежі Всесвітнього торгового центру, один — в Пентагон і ще один впав поблизу міста Шанксвілл, коли пасажири і команда спробували знешкодити загарбників.

 

Тоді загинули понад 2,9 тисячі осіб. Відповідальність за теракт взяла на себе терористична організація «Аль-Каїда».

 

Влада Саудівської Аравії заперечує причетність до терактів.

 

Нагадаємо, Байден заявив про нову зовнішню політику США — невтручання.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.