США розсекретили звіт про походження COVID-19

Коронавірус не був створений як біологічна зброя, стверджують Штати

Американські розвідники стверджують, що Китай не знав про SARS-CoV-2 до того, як почався перший спалах COVID-19.

 

Розвідувальне співтовариство США завершило тримісячне розслідування походження коронавірусу і прийшло до висновку, що коронавірус COVID-19 не був розроблений як біологічна зброя. Розсекречені витяги з документа оприлюднено у п’ятницю, 27 серпня, на сайті офісу директора Національної розвідки.

 

«Розвідтовариство США змогло досягти широкої згоди з низки ключових питань. Ми вважаємо, що вірус (COVID-19) не був розроблений як біологічна зброя. Більшість відомств також з низьким ступенем впевненості вважають, що SARS-CoV-2, імовірно, не був створений за допомогою генної інженерії», — зазначено в доповіді президенту США Джо Байдену.

 

При цьому американські розвідники відзначають, що не мають достатньо свідчень для того, щоб робити остаточні висновки, і визнають, що, найімовірніше, не зможуть дати повну оцінку походження коронавірусу без сприяння Китаю.

 

Згідно зі звітом, офіційні особи Китаю не знали про вірус до того, як почався перший спалах COVID-19. При цьому Пекін, за інформацією розвідки США, «продовжує перешкоджати глобальному розслідуванню, не хоче ділитися інформацією і звинувачує інші країни».

 

«Ці дії відображають частково те, що уряд Китаю сам не впевнений у тому, до чого може призвести розслідування, а також їхню стурбованість тим, що міжнародне співтовариство використає цю тему для надання політичного тиску на Китай», — йдеться в документі.

 

Нарешті, виходячи з наявних даних, розвідслужби США озвучили дві гіпотези появи COVID-19, які, на їхню думку, є правдоподібними: природний контакт із зараженою твариною та інцидент у лабораторії.

 

У зв’язку з оприлюдненням розсекреченої версії доповіді Байден заявив, що зусилля Білого дому з розуміння витоків пандемії не припиняються, оскільки «світ заслуговує відповідей».

 

Нагадаємо, раніше у серпні Китай знову відхилив пропозицію Всесвітньої організації охорони здоров’я взяти участь у міжнародному розслідуванні виникнення коронавірусу.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.