США планують нові санкції проти ПП-2 і Росії

Фото: Getty Images Комітет схвалив збільшення військової допомоги Україні

У Конгресі приступили до формування оборонного бюджету на наступний рік — внесли правки, щодо України та Росії.

 

Комітет з правилами Палати представників США схвалив низку положень в оборонному бюджеті на 2022 рік, повідомляє Голос Америки.

 

Зокрема, затверджені поправки, які передбачають нові санкції проти газопроводу Північний потік-2.

 

  • перша — президент США зобов’язаний ввести санкції проти всіх компаній та осіб, причетних до планування, будівництва та введення в дію трубопроводу.
  • друга — вимагає від керівників Пентагону і Держдепу представити детальний звіт про фінансові переваги від запуску газопроводу для Росії і ризики від діяльності Північного потоку-2 для України, європейських партнерів і НАТО.

 

Також пропонується посилити співпрацю з титановою індустрією України. Вона повинна замінити використання ресурсів з Китаю і Росії. У поправці йдеться, що титан необхідний для оборонно-промислової бази США.

 

Крім того, комітет пропонує правки про санкції проти Росії:

 

  • перша — пропонується заборонити американським громадянам купувати або продавати російські державні облігації на первинному і вторинному ринках (санкції за втручання у вибори в США).
  • друга — вимагає визначити у Білого дому, чи підпадають під персональні санкції 35 російських чиновників, бізнесменів і медійних осіб.

 

До санкційного списку включили прем’єр-міністра Росії Михайла Мішустіна, прес-секретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова, олігархів Романа Абрамовича та Олега Дерипаску, главу Газпрому Олексія Міллера і главу Роснефти Ігоря Сечіна та інших.

 

Також комітет затвердив збільшення військової допомоги Україні до 300 млн доларів.

 

Крім цього, документ пропонує збільшити присутність американських військ на східному фланзі НАТО — в Польщі, Румунії та Балтійських країнах.

 

Проект оборонного бюджету на 2022 рік має схвалити Палата представників США, а також Сенат.

 

Раніше в ЗМІ з’явилася інформація, що в рамках військової допомоги США нададуть Україні систему ПРО Залізний купол, але в Білому домі не підтвердили і не спростували таку можливість.

 

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.