США оголосили про санкції проти Білорусі

Дженніфер Псакі оголосила про рішення Білого дому щодо Білорусі

У Вашингтоні вирішили призупинити дію договору про повітряне сполучення між США і Білоруссю.

 

Влада США введе санкції проти дев’яти держпідприємств Білорусі і разом з партнерами розробить цільові санкції щодо представників режиму Олександра Лукашенка через інцидент з літаком компанії Ryanair. Про це сказала прес-секретар Білого дому Дженніфер Псакі, повідомляється на сайті Білого дому.

 

«3 червня 2021 року Сполучені Штати знову введуть повні блокуючі санкції стосовно дев’яти білоруських державних підприємств, які раніше отримали пільги з низки генеральних ліцензій Міністерства фінансів», — сказала Псакі.

 

Після відновлення санкцій громадянам США буде заборонено брати участь в угодах з цими організаціями, їхнім майном або їхніми інтересами у власності.

 

Також буде припинено угоду про повітряне сполучення між США і Білоруссю.

 

За словами Псакі, США приєдналися до засудження дій влади Білорусі міжнародними організаціями на тлі «наростаючої хвилі репресій режиму Лукашенка проти прагнень білоруського народу до демократії і прав людини». У зв’язку з цим США в координації з ЄС та іншими партнерами і союзниками розробляють цільові санкції проти «ключових фігур режиму Лукашенка», пов’язаних з порушеннями прав людини, корупцією, фальсифікацією виборів 2020 року і подіями 23 травня.

 

Псакі додала, що Міністерство фінансів готує для президента новий виконавчий указ, який надасть США розширені повноваження для введення санкцій. З цього питання американський Мін’юст і ФБР тісно співпрацюють з європейцями.

 

Крім цього, нагадала прес-секретар, Держдеп випустив попередження про небажаність відвідування Білорусі громадянами США, Федеральне управління цивільної авіації розповсюдило повідомлення, яке попереджає американських повітряних перевізників про необхідність виявляти крайню обережність під час польотів у повітряному просторі Білорусі.

 

За її словами, ці заходи вживаються з тим, щоб «притягнути режим до відповідальності за свої дії і продемонструвати нашу прихильність сподіванням народу Білорусі».

 

«Ми закликаємо Лукашенка провести міжнародне розслідування подій 23 травня, що заслуговує на довіру, негайно звільнити всіх політичних в’язнів і вступити у всеосяжний і справжній політичний діалог з лідерами демократичної опозиції і груп громадянського суспільства, який приведе до проведення вільних і справедливих президентських виборів під егідою і наглядом ОБСЄ», — наголосила Псакі.

 

Напередодні в ЄС заявили, що запустили нові санкції проти Білорусі. При цьому ще не визначені сектори, на які вони будуть поширюватися.

 

У відповідь самопроголошений лідер Білорусі Олександр Лукашенко закликав країни Заходу припинити тиск на Білорусь. Також у Мінську заявили, що вже підготували спеціальні захисні заходи на випадок введення нових санкцій Євросоюзу.

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.